Вишивка шовком і картини Пікассо: унікальний музей в українській глибинці

В українській глибинці, селі Пархомівка Харківської області, знаходиться унікальний музей.

Музей розташований в Краснокутському районі і вважається одним з найкращих і найцікавіших сільських музеїв України. Про це NNS дізнався з повідомлення на сайті РБК-Україна.


Музей був заснований ще в 1955 році з ініціативи місцевого вчителя історії та шанувальника культури і мистецтва Афанасія Луньова. Зараз музей носить ім’я свого творця.

Експозиція музею дійсно унікальна. Про те розповіла Валентина Мизгіна, директор Харківського художнього музею.

“Тут є оригінали картин Тараса Шевченка, Казимира Малевича, Іллі Рєпіна, Івана Айвазовського, Василя Кандинського. Також завдяки жителям села і засновнику музею, сільському вчителю, збережені картини Пабло Пікассо. Окремо варто відзначити унікальне зібрання зарубіжного мистецтва. Наприклад, давньоєгипетську пластику і розділ стародавнього мистецтва Японії, Китаю, Індії”, – каже вона.

Про існування такого унікального сільського музею відомо не тільки в Україні, але і далеко за кордоном: побачити картини Пікассо і японську вишивання шовком їдуть з різних куточків Європи і Азії, зазначає Валентина Мизгіна.

За словами Валентини Мизгіной, про музеї знають навіть за кордоном, а от українським туристам ще варто багато розповідати про нього.

Про те, що в селі є експозиція картин світових художників, багато дізнаються зовсім випадково. Відвідувачі дивуються рідкісним картин і унікальним зібранням мистецтва.

Музей у Пархомівці точно варто відвідати, адже навіть не кожен обласний центр нашої країни може похвалитися наявністю у місцевих художніх музеях подібних картин.

У даний момент колекція музею налічує більше 7000 різноманітних експонатів. Є роботи Аполлінарія Васнецова, Івана Їжакевича, ескізи Володимира Маяковського та багатьох інших.

Як дістатися

До села Пархомівка – близько сотні кілометрів (дві години), від міста Харкова на автобусі. Сюди регулярно курсують рейсові автобуси і маршрутки. Приміром, автобуси їдуть по Краснокутському напрямку від автостанції “Центральний ринок” у Харкові.

Скільки коштує вхід в музей

Вхідний квиток для дорослих коштує всього 20 гривень, а квиток для дітей – 10 гривень.

Експозиція відкрита для туристів щодня, крім понеділка, вівторка і головних державних свят (наприклад, День конституції, День незалежності).

Музей відкритий з 9 ранку до 17 годин вечора.

До речі, нещодавно “NNS” писав: Невідомий Нікополь: що цікавого є в місті

 

To Top