З 1 жовтня вводиться військовий облік жінок для представників деяких професій. Чи потрібно буде їм отримувати дозвіл на виїзд за кордон і які зміни очікуються
Деякі категорії жінок мають стати на військовий облік в Україні. Але це не вплине на виїзд за кордон жінок, які не планують приєднуватися до армії.
Про це повідомив речник Державної прикордонної служби України Андрія Демченка в ефірі телемарафону. Про це розповідає НСН з посиланням на РБК-Україна.
Він зауважив, що жінки і зараз перебувають на військовому обліку. Проте це стосується не всіх жінок.
За словами Демченка, постановка жінок на військовий облік і ті зміни, які вносяться з 1 жовтня, ніяк не вплинуть на перетин кордону.
Військовий облік жінок – кому потрібно отримувати дозвіл на виїзд за кордон
“Обмеження відносно жінок на даний момент не діють. Обмеження стосуються тільки чоловіків-українців у віці від 18 до 60 років, а також державних службовців за певними посадами, або певних посадових осіб, які визначені в постанові уряду №57. Ця категорія стосується і чоловіків і жінок”, – сказав він.
При цьому якщо жінка перебуває на військовому обліку і в подальшому буде або мобілізована, або вступить за контрактом на військову службу, то для перетину кордону вона має дотримуватися умов виїзду.
Так, вона може виїхати за кордон у зв’язку зі службовим відрядженням, у відпустку або коли її безпосередній керівник визначає умови, за яких вона має перебувати за межами країни.
Тож, у разі підтверджуючих документів жінки-військові зможуть виїхати за межі країни.
Військовий облік жінок
Як відомо, з 1 жовтня на військовий облік мають стати жінки, які мають медичну освіту або працюють у медичній сфері.
Зазначимо, що військовий облік жінок-медиків проводять для перевірки мобілізаційного ресурсу.
Водночас в Україні не проводиться мобілізація жінок. Громадянки можуть приєднатися до армії лише за власним бажанням.
Ще новини України: Військовий облік для жінок з 1 жовтня – юрист пояснив, кого саме це стосується