Виїзд за кордон із дитиною – обмеження для батьків

Є ряд обмежень для батьків – українців можуть не випустити за кордон із дитиною

У Кабміні попередили про складнощі виїзду з дитиною за кордон в тій ситуації, коли обоє батьків в розлученні. Про це NNS дізнався з повідомлення на сайті ZNAJ.UA.

Літній відпочинок для дитини залежить від його батьків, адже вони вирішують, яким чином краще організувати його дозвілля. Однак якщо вони розлучилися, то плани про поїздку з неповнолітнім можуть бути під питанням, передає прес-служба Міністерства юстиції.

Причина в тому, що один з батьків, з яким проживає дитина, для виїзду за кордон повинен отримати дозвіл іншого. Проте, існує ряд обставин, коли згода другого з батьків не потрібна.

Це ситуація лікування, навчання, участь дитини в заходах, спрямованих на її всебічний розвиток, оздоровлення, відпочинок.

У таких випадках необхідно лише проінформувати рекомендованим листом другого з батьків про державу перебування дитини, мету і тривалість поїздки, а також показати копію рішення суду або органу опіки та піклування про підтвердження місця проживання дитини. Без цього за кордон не випустять.

Також треба відзначити, що якщо ви перевищите дозволені терміни перебування дитини, то ви можете отримати штраф у розмірі 1700-3400 гривень і можете втратити право виїзду з дитиною за межі своєї країни без згоди другого з батьків за рік.

Проте, якщо другий батько накопичив заборгованість більше чотирьох місяців, то у нього можна не питати дозволу при виїзді.

До речі, нещодавно “NNS” писав: Євросоюз відкрив кордони для українців

 

 

To Top