Відсутність страхового поліса – коли водія не можна за це штрафувати

В яких випадках водія не можна штрафувати за відсутність страхового поліса

Якщо водій відмовився пред’явити страховий поліс, інспектор поліції повинен самостійно перевірити його наявність в електронній системі. Якщо правоохоронець цього не зробив, але оштрафував водія, то такий штраф незаконний. Про це NNS дізнався з повідомлення на сайті TODAY.UA

Інспектори поліції зупинили автомобіль нібито за порушення правил дорожнього руху, але доказів не надали. Тому водій відмовився пред’явити страховий поліс. За це його оштрафували на 425 гривень.

Автомобіліст не погодився зі штрафом і оскаржив його в суді. В кінцевому підсумку суд став на його бік і скасував штраф, але абсолютно з іншої причини, не по тій, яку позивач зазначав у позові.

Виявляється, поліцейський повинен самостійно перевірити наявність поліса в електронній системі. Якщо там його немає, то тільки після цього водія можна штрафувати за відсутність поліса.

В даному конкретному випадку суд встановив, що у поліцейського була можливість заглянути в електронну базу, але він цього з якоїсь причини не зробив.

До речі, нещодавно “NNS” писав: З 1 вересня електронні лікарняні стануть обов’язковими — які дані потрібно перевірити українцям

To Top