Верховна рада посилила відповідальність за домашнє насильство – схвалений закон

Посилення відповідальності за домашнє насильство передбачене законом

Верховна рада посилила відповідальність за вчинення домашнього насильства. Народні депутати схвалили в другому читанні законопроект №3908-1. Про це NNS дізнався з повідомлення на сайті РБК-Україна

Нардепи прийняли документ без обговорення. Його підтримали 336 парламентаріїв.

Закон передбачає, що військовослужбовці, військовозобов’язані та резервісти під час проходження зборів, а також особи начальницького складу Національного антикорупційного бюро, рядового і начальницького складу Державної кримінально-виконавчої служби, служби цивільного захисту, Державного бюро розслідувань, поліцейські несуть відповідальність за вчинення домашнього насильства на загальних підставах. Проте до них не можуть застосувати громадські роботи, виправні роботи, адміністративний арешт.

“В разі притягнення таких осіб до відповідальності за вчинення домашнього насильства направлення на проходження програми для осіб, які вчинили домашнє насильство чи насильство за ознакою статі, здійснюється на загальних підставах”, – йдеться в документі.

Прописано, що вчинення домашнього насильства, насильства за ознакою статі тягне за собою штраф у розмірі від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (170-340 гривень) або громадські роботи на строк від тридцяти до сорока годин, або адміністративний арешт на строк до десяти діб.

Особі, яка протягом року вже вчинила таке правопорушення, загрожує штраф від 20 до 40 НМДГ (370-680 гривень) або громадські роботи на строк від сорока до шістдесяти годин, або адмін. арешт на строк до п’ятнадцяти діб.

У травні комітет з питань правоохоронної діяльності рекомендував ВР остаточно ухвалити цей закон. За основу Рада його прийняла на початку лютого. А зареєстрований він був ще на початку серпня минулого року.

До речі, нещодавно “NNS” писав: Верховна Рада повернула тюремне ув’язнення за брехню в декларації

To Top