Велика швейцарська компанія допоможе Україні розвивати залізничний транспорт – інвестиції, завод і нові потяги

Швейцарія хоче виділити Україні до 500 млн євро на розвиток ж/д транспорту.

Зокрема, їх спрямують на закупівлю електропоїздів швейцарської Stadler в рамках розвитку приміського ж/д сполучення City Express. Про це NNS дізнався з повідомлення на сайті ЛІГА.Бізнес

Меморандум про взаєморозуміння підписали представники Міністерства інфраструктури, АТ «Укрзалізниця», Stadler CIS AG, Stadler Rail AG і Швейцарське агентство зі страхування експортних ризиків (SERV).

Зокрема, в рамках меморандуму Україна планує закупити 30 приміських електропоїздів Stadler для київської агломерації. Ще 30 хочуть закупити для Харкова та Дніпра. Також в меморандумі йдеться про плани закупити для УЗ 20 регіональних поїздів і 10 поїздів Stadler далекого прямування.

Також у документі йдеться про локалізацію виробництва Stadler шляхом будівництва заводу компанії в Україні.

Stadler Rail AG – великий швейцарський виробник рухомого залізничного складу. Компанія виробляє трамваї, потяги метро, приміські і швидкісні потяги, залізничні та маневрові локомотиви, а також пасажирські вагони. Компанія виробляє транспорт більш ніж на 20 заводах. Штат компанії – понад 12 000 чоловік.

29 січня 2021 року на переговорах з Україною Stadler Rail виявила зацікавленість в роботі на українському ринку і створення виробництв з українськими компаніями. У травні УЗ і Stadler CIS AG підписали меморандум про співпрацю і локалізації виробництва поїздів. У Stadler вже обрали український завод для локалізації, заявляв заступник голови Офісу президента Кирило Тимошенко.

14 серпня перший поїзд Stadler прибув у Київ для тестів, а 26 серпня його офіційно представили. Такі поїзди планують запустити на приміських маршрутах Києва в рамках City Express . Перші поїзди Stadler УЗ планує отримати до кінця 2022 року. Тендер на купівлю поїздів для City Express повинні оголосити у вересні.

До речі, нещодавно “NNS” писав: Черговий скандал на Укрзалізниці –поїзд залишився без кондиціонерів в спеку

 

 

 

 

To Top