В Україні зміниться сума податку на нерухомість: скільки заплатимо в 2022 році

У 2022 році в Україні збільшиться податок на нерухомість

Про це йдеться в актуальній редакції Податкового кодексу України. Про це NNS дізнався з повідомлення на сайті Хвиля.

Так, у наступному році очікується підвищення податку на 21%, а найбільше доведеться платити українцям, які володіють великими квартирами і приватними будинками – більше 300 кв. м і більше 500 кв. м відповідно.

За квартиру площею понад 100 кв. м доведеться заплатити на 2 832 грн., як в цьому році, а вже 3600 грн. Розмір податку розраховується від розміру мінімальної зарплати – 1,5% від мінімалки за кожен зайвий метр. У 2021 році це 70,8 грн., але вже в 2022 році податок зросте до 90 грн. за кв. м.

Зазначимо, що доведеться платити за зайві квадрати – більше 60 кв. м для квартир і понад 120 кв. м для приватних будинків.

Найбільше заплатять власники квартир площею понад 300 кв. м і будинків понад 500 кв. м – 25 000 гривень за рік.

Варто також відзначити, що платити податок на нерухомість мають тільки власники житла. Крім того, сума податку не залежить від кількості членів сім’ї або людей, прописаних в будинку або квартирі.

Оплачувати податок потрібно раз на рік, а робити це має людина, на яку оформлений особовий рахунок.

У разі якщо особовий рахунок розділений на кілька співвласників і навіть після поділу рахунку метраж перевищує встановлені норми, податок повинен буде заплатити кожен із співвласників. Податок буде нараховуватися тільки на метри, що перевищують встановлену норму.

При цьому кожен із співвласників платить тільки свою частку. Для будинків або квартир, які перебувають у спільній власності, але не мають розділених особових рахунків, податок сплачує один із власників.

Платити податок потрібно щорічно починаючи з 1 липня. Оплата виробляється за минулий рік протягом 30 днів з 1 липня або протягом 60 днів після отримання податкового повідомлення.

Якщо квитанцію на оплату не вислали, то українцям радять самостійно звертатися в Податкову службу, щоб уникнути переплат у вигляді пені та штрафів. Так, прострочена на строк до 30 днів призводить до збільшення суми податку на 10%, більше 30 днів – на 20%.

До речі, нещодавно “NNS” писав: В Україні хочуть скасувати частину податків для громадян

 

 

 

 

 

To Top