В Україні зафіксували появу рідкісного небезпечного павука – він стрибає і боляче кусається

Українцям загрожують отруйні павуки, які мають 4 щелепи – павуки стрибають і боляче кусаються

Свідок появи рідкісної для України істоти розповів про симптоми укусу і методи його лікування.

Житель Куп’янська (Харківщина) Олександр Ковшарь попередив українців, що він помітив отруйного жовтосумного павука Хеіракантіума. Про це він повідомив на своєму Fasebook. Про це NNS дізнався з повідомлення на сайті 5.ua.

“Будьте уважні і обережні!”, – почав свою розповідь користувач.

За словами чоловіка, павук проник в його будинок вночі. Раніше Хеіракантіум був дуже рідкісним створінням в Україні, але останнім часом його появу зафіксували у Криму, Одеській, Запорізькій, Кіровоградській та Дніпропетровській областях.

Олександр припускає, що істоту могли випадково завести в Куп’янськ з речами морські відпочиваючі. Він розповів, що на початку осені цей павук стає активніше, а тому треба бути дуже обачним.

“Адже павук, якого потурбували, стрибає вперед і миттєво своїми гострими нижніми щелепами проколює шкіру людини. А всього у павука чотири щелепи, які рухаються окремо одна від одної в двох площинах”, – зауважив чоловік.

Отруті цього створіння властивий нейротоксичний ефект, тому це стає причиною сильного болю, набряків, підвищеної температури та артеріального тиску. Також житель Куп’янська зазначив, що отрута цього павука не смертельна, але все одно може значно вплинути на здоров’я людини.

Постраждалі відчують “гарячку, сильний біль”. На місці укусу з’являється набряк, який швидко поширюється.

“Якщо вас вкусив павук, і ви не знаєте, чи небезпечний він, то по можливості сфотографуйте комаха, це допоможе його ідентифікувати, якщо у вас виникнуть симптоми інтоксикації отрутою. Промийте рану водою і прикладіть лід. Якщо за годину всі наслідки укусу: біль, печіння, почервоніння, набряк не зменшилися – звертайтеся до лікаря”, – пише Олександр.

Якщо ж людина встигла помітити істоту на собі до укусу, то не варто її бити – замість цього треба обмотати руку тканиною і скинути її, або звернутися за допомогою до оточуючих.

До речі, нещодавно “NNS” писав: Дитина постраждала від укусу отруйної змії – хлопчик опинився у реанімації

 

To Top