В Україні визнаватимуть самоосвіту – ухвалено рішення

Акредитацію кваліфікаційних центрів здійснюватиме Національне агентство кваліфікацій

Кабінет Міністрів ухвалив Порядок присвоєння та підтвердження професійних кваліфікацій кваліфікаційними центрами. Це означає, що в Україні стане можливим визнавати самоосвіту, здобуту зокрема шляхом неформальної та інформальної освіти. Про ухвалення цього рішення йдеться на Урядовому порталі. Про це NNS дізнався з повідомлення на сайті Всеосвіта

Постанова у комплексі з чинною нормативною базою дає змогу започаткувати діяльність кваліфікаційних центрів, які присвоюватимуть/підтверджуватимуть/визнаватимуть професійні кваліфікації за результатами незалежної оцінки результатів навчання, здобутих шляхом неформальної та інформальної освіти.

!  Акредитацію кваліфікаційних центрів здійснюватиме Національне агентство кваліфікацій. Також воно вестиме реєстри експертів і кваліфікацій, де у відкритому доступі міститиметься інформація щодо виданих сертифікатів про присвоєння/підтвердження/визнання кваліфікації та відомості про роботу таких центрів.

Мережу кваліфікаційних центрів створюватимуть роботодавці, заклади освіти, професійні асоціації та інші зацікавлені суб’єкти.

У Кабміні уточнюють, що особа, яка має документ про здобуття формальної освіти без присвоєння професійної кваліфікації, досвід виконання певних робіт чи здійснення певного виду діяльності, відповідні знання й навички, зможе через кваліфікаційні центри пройти процедури оцінювання, що відповідають вимогам професійного стандарту. У разі позитивного результату вона отримає документ про присвоєння професійної кваліфікації, що визнаватиметься на ринку праці.

Також через центр буде можливість підтвердити кваліфікацію, здобуту за кордоном. Достатньо лише надати відповідні документи, і ця кваліфікація може бути визнана.

Нещодавно уряд визначив процедуру присвоєння та підтвердження професійних кваліфікацій.

До речі, нещодавно “NNS” писав: Навчальні заклади в Україні можуть перейти на дистанційне навчання – при яких умовах

 

To Top