В Україні різко подешевшала сезонна ягода: вартість кілограма нижче однієї гривні

За півтора місяці сезонна ягода подешевшала в 15 разів – кавун можна купити менше ніж за 1 грн/кг

В Україні різко подешевшали кавуни. За півтора місяці ця сезонна ягода впала в ціні в 15 разів. Баштанники кажуть, що такого разючого контрасту між цінами на початку і в розпал сезону вони не пригадують. Зараз оптова ціна кавунів на ринку становить 80 копійок за кілограм. Про це NNS дізнався з повідомлення на сайті TODAY.UA

Виробники говорять, що бували ціни на кавуни і нижче, проте то було при іншому курсі гривні. А тому, нинішня ціна на цю сезонну ягоду – безпрецедентна. Наприклад, в минулому році на цю ж пору кавуни коштували втричі дорожче.

У нинішньому році сезон кавунів розпочався пізніше ніж зазвичай, приблизно на два тижні. Через це оптова вартість ягід на ринку становила 12 гривень за кілограм. Ціни “кусалися”, і ніхто не міг передбачити, на скільки вони знизяться.

Однак за 6 тижнів відбулося стрімке падіння ціни. Тепер оптом кавуни продають нижче гривні. Причому фахівці аграрного ринку говорять, що це ще не межа. Принаймні, в найближчі два тижні ринок ще більш наповниться, і не виключено, що ціна на кавуни впаде ще нижче.

Звичайно, цей факт невимовно радує споживачів, які, зрештою, можуть собі дозволити наїстися кавунами вдосталь. Однак в питаннях ціни інтереси споживачів і баштанників не збігаються. Не рятують аграріїв і експортні продажі.

До речі, в минулому, до 2020 року Україна потрапила в загін 25 найбільших світових експортерів арбузов. Однак у цьому році нашим аграріям навряд чи вдасться повторити минулорічний успіх, оскільки пропозицій на світовому ринку вистачає, і запит на експорт став нижче.

До речі, нещодавно “NNS” писав: Негода знищила урожай яблук в Україні – якою буде ціна

 

 

 

 

 

To Top