В Україні планують «прив’язати» номери всіх мобільних телефонів до їх власників

В Україні усіх користувачів мобільного зв’язку переведуть на “контракт“

В Україні готують законопроект, який міцно “прив’яже” номери мобільних телефонів до імен їх власників. Автори законопроекту вважають, що це допоможе боротися з численними шахраями, які орудують в Мережі. Про це NNS дізнався з повідомлення на сайті TODAY.UA.

Для того, щоб людина отримала номер мобільного телефону, вона зобов’язана укласти договір з постачальником послуг зв’язку, тобто з мобільним оператором. У разі укладення такого договору номер мобільного телефону вже не буде анонімним, а буде “прив’язаний” до конкретної людини.

Цей законопроект забезпечить стовідсоткову ідентифікацію всіх власників номерів мобільних телефонів. У парламентському комітеті цифрової трансформації, який працює над цим законопроектом, вважають, що він стане серйозною перешкодою на шляху шахраїв, які нині широко використовують мобільний зв’язок в своїх діяннях.

“Законопроектом передбачається, що кінцевий користувач зобов’язаний здійснити ідентифікацію у постачальника електронних комунікаційних послуг у порядку, встановленому правилами надання та отримання послуг”, – повідомляють у Facebook комітеті цифрової трансформації..

В інформації від розробників законопроекту також йдеться, що в Україні вже і зараз фактично багато номерів мобільних телефонів ідентифіковані з їх власниками завдяки інтернет-банкінгу. Адже по суті всі вони “прив’язані” до банківських рахунків конкретних людей.

Однак у майбутньому хочуть ідентифікувати всі номери мобільних телефонів. Адже у багатьох людей є по два, а то і більше мобільних номерів. А при цьому до банку “прив’язаний” лише один з них.

Новий закон не буде обмежувати громадян в кількості мобільних номерів. Просто всі ці номери будуть мати свого власника.

“Враховуючи те, що більшість абонентських номерів сьогодні вже “прив’язані” до конкретних осіб через банківські послуги, реєстрація у постачальників електронних комунікаційних послуг є лише формальністю. У той же час вона створить умови для застосування надійного захисту абонентів від шахрайських схем”, – пояснили розробники закону.

При цьому поки невідомо, яка процедура, наприклад, передбачена при купівлі номерів мобільних телефонів для дітей. Навряд чи договір з неповнолітнім буде мати юридичну силу.

До речі, нещодавно “NNS” писав: Розробка софта для геймінгу: підводні камені

 

 

To Top