Українські заробітчани замість Польщі обрали іншу країну ЄС – куди виїжджають українці

Українські заробітчани замість Польщі почали активно виїжджати на роботу до Німеччини

Німецька влада для своїх роботодавців спростила правила оформлення, як результат, все більше іноземців влаштовуються на роботу в одній із найбільш розвинених країн Європи.

Про це розповів президент Всеукраїнської асоціації компанії з міжнародного працевлаштування Василь Воскобойник. Якщо раніше перед працевлаштуванням іноземця німецькі роботодавці були зобов’язані запропонувати роботи своїм власним громадянам, потім громадянам ЄС, і тільки в третю чергу громадянам третіх країн, зараз же можна цю процедуру при необхідності обходити. Про це NNS дізнався з повідомлення на сайті ОBOZREVATEL.

Замість Польщі обирають Німеччину

В інтерв’ю Bloomberg глава польського кадрового агентства Кшиштоф Інглот заявив: ситуація з міграцією українців до Німеччини – серйозна загроза для Польщі. Вони не можуть змагатися з рівнем зарплат. Поляки в середньому заробляють більше 40 тис. грн, а німці – понад 130 тис.

Крім того, і заробітні плати для українських заробітчан там вище. Українці в сусідній країні можуть отримувати 25-50 тис. грн, а в Німеччині їх дохід досягає 70-80 тис. грн. Тут також важливо відзначити, що за раніше діючих обмежень близько 90% українських заробітчан працювали у німців нелегально.

“Німецьку робочу візу отримати дуже складно. Коли українцям пропонують працювати в Німеччині за польською чи чеською робочими візами – це порушення законодавства ЄС та Німеччини. Але люди хочуть заробляти якомога більше грошей за обмежений період часу, тому вони погоджуються на нелегальне працевлаштування. А потім скаржаться, коли їх депортують, забороняють їм в’їзд в ЄС, залишають без грошей. Але це відповідальність кожної людини”, – каже Воскобойник.

У той же час варто пам’ятати, що і життя в Німеччині – дорожче. Якщо в Польщі роботодавець може забезпечити житлом і навіть нагодувати, то тут доведеться знімати квартиру самостійно. За даними Воскобойника, легально у Німеччині працюють приблизно 80 тис. українців.

Трудова міграція – загроза для України

Через масштабну трудову міграцію (за різними оцінками, за кордоном працюють 3-5 млн українців) виникає цілий ряд проблем:

  • дефіцит фахівців робітничих спеціальностей;
  • міграції інженерів, медиків і медсестер;
  • проблеми із закриттям вакансій серед українських роботодавців.

До Речі, нещодавно “NNS” писав: Українські заробітчани відмовляються працювати у Польщі – в чому причина

To Top