Українські заробітчани відмовляються працювати у Польщі – в чому причина

Українські заробітчани відмовляються працювати в Польщі. Втім, мова йде не про всю Польщу і не про всі види робіт, а тільки про конкретну сферу.

Наші співгромадяни, які раніше хапалися за будь-яку роботу за кордоном, тепер стали більш перебірливими. Вони не хочуть працювати на зборі яблук. Робота ця не з легких, а платять за неї мало. Про це NNS дізнався з повідомлення на сайті TODAY.UA

Причина низьких зарплат на зборі яблук в тому, що польським садівникам стало ніде їх продавати. Раніше вони були орієнтовані на експорт до Росії і Білорусі. Однак тепер в Росії діє ембарго, а відносини з Білоруссю у Польщі безнадійно зіпсовані. Фактично польські садівники втратили два свої найбільші ринки збуту. Залишається лише надія на поставку яблук в Єгипет, однак це не врятує ситуацію.

Тим більше, що врожай яблук цього року вийшов вельми щедрий. І в будь-якому випадку його потрібно зібрати. А ось тут якраз і криється ще одна проблема. Через низькі ціни на яблука (а вони очікується в межах 6-7 гривень за кілограм) польські фермери не можуть платити українським заробітчанам великі гроші за збір плодів.

Тому українці масово відмовляються від цієї роботи і їдуть працевлаштовуватися у великі міста, де можна пристойно заробити на виробництві, при цьому не витрачаючи стільки зусиль, як на зборі яблук.

Тим не менш, Польща залишається привабливою для заробітчан з України. Вже понад 277 тисяч наших громадян отримали від польської влади дозвіл на тривале перебування.

Польща зацікавлена в українських заробітчан не менше, ніж вони в ній. Не випадково там вже готовий законопроект про податкові пільги для заробітчан, які мають намір залишитися в країні на довший термін – від чотирьох років і більше.

До речі, нещодавно “NNS” писав: Українці опиняться в кращих умовах, ніж поляки – Польща вводить пільги для українських заробітчан

 

 

 

 

 

 

To Top