У платіжках за газ з’явиться нова графа – доплата за газові труби у багатоповерхівках

Жителям багатоповерхівок скоро доведеться платити за труби всередині будинку додатково

За труби всередині будинку, по яким газ надходить у квартири, мешканці багатоквартирних будинків скоро будуть платити додатково. Про це NNS дізнався з повідомлення на сайті kurs.com.ua

Як виявилося, зазначеними мережами майже ніхто не займається – газові труби не перевіряють, поки не запідозрять витік.

Хто відповість за витік газу

Наприклад, в одному з житлових комплексів Бучі за кілометри газових труб у восьми багатоквартирних будинках відповідають не газовики, а керівник ОСББ – саме з нього спитають, якщо в якомусь із будинків трапиться біда через газ.

“Я сам особисто можу тільки набрати води з милом, попшикать трубу і подивитися, чи є витік газу чи немає. Але якісь інші дії я не можу проводити, так як немає технічної освіти спеціальної для цього і немає ліцензії в ОСББ”, – каже голова ОСББ Артем Ланський.

Якщо немає ОСББ – відповідає комунальна експлуатаційна компанія. Так сталося після змін на ринку газу – внутрішньобудинкові труби стали спільною власністю і відповідальністю мешканців будинків.

“Після того, як були розділені платіжки – окремо за доставку газу і окремо за сам газ, коли фактично ми отримали дві такі платіжки – виявилося, що в містах в багатоквартирних будинках в цю вартість доставки та розподілу газу не були включені вартість обслуговування мереж самого будинку”, – пояснює експерт з питань ЖКГ Олег Голубенко.

Тобто за стан труб, що ведуть до будинку, – відповідає постачальник, а далі – вже турбота жителів. Вони самі повинні шукати компанії, які б стежили за трубами і при необхідності – ремонтували їх. Однак такі договори уклали одиниці, а газові труби кілька років ніхто не оглядав.

Щоб навести порядок і повернути відповідальність за мережі тим, хто знає, як це робити, депутати ухвалили відповідний закон і передали труби постачальникам газу.

“Тобто той, хто обслуговує зовнішньодомові інженерні мережі, кому вони належать, власне, той повинен і далі приносити від цього пункту А в пункт Б і трішечки цей пункт продовжити саме в квартиру. І за це виставляти відповідну платіжку”, – каже Андрій Нікончук, голова Асоціації професійних управляючих нерухомістю.

Поки труби ще не передали новим підрядникам, при підозрі на витік газу слід дзвонити в аварійну газову службу, а після укладення договору – новим підрядникам.

Скільки доведеться доплачувати

Вартість за обслуговування пропишуть новою графою в платіжці за газ. Яка це буде сума – ще не ясно. Формули, за якою все будуть рахувати, нацрегулятор поки не оприлюднив. Експерти припускають, що буде щонайменше враховуватися стан будинку і мереж та обсяги споживання газу.

“Я чув різні цифри. Це може бути від 350 гривень на одну квартиру в рік до півтори тисячі на одну квартиру. Розумієте, ось такий розбіг”, – розповів заступник голови Комітету ВР з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Олексій Кучеренко..

Якщо постачальник погано виконує свою роботу, мешканці можуть вибрати іншу компанію. Головне, щоб був дозвіл від Держпраці.

Голова ОСББ Артем Ланський сподівається, що нова плата не буде вище тієї, яку зараз жителі віддають за утримання будинкових мереж.

До речі, нещодавно “NNS” писав: Майже 200 нардепів отримали від держави мільйони допомоги

 

To Top