У бюджеті на 2022 рік планують збільшити фінансування медицини – скільки будуть отримувати медпрацівники

В Україні вперше за всю історію збільшено бюджет на фінансування медицини більш ніж на 30 млрд гривень. Крім того, з 1 січня медикам підвищать мінімальну заробітну плату

Про це в ефірі Апостроф Live заявив народний депутат від фракції “Слуга народу”, голова Комітету Верховної Ради з питань здоров’я нації, медичної допомоги і медичного страхування Михайло Радуцький. Про це NNS дізнався з повідомлення на сайті Апостроф.TV

“Вперше за всю історію незалежної України на таку велику суму збільшено бюджет фінансування системи охорони здоров’я. Понад 30 млрд гривень на наступний рік додано грошей. Так, це не 5% ВВП, але ми ж теж повинні розуміти, що у Мінфіну є не тільки система охорони здоров’я. Є багато витрат у держави, ми пережили два карантинних року, економіка тільки почала зростати”, – пояснив Радуцький.

За словами Радуцького, в проект бюджету ще вносяться правки, тому цей документ не є остаточним.

“Цей бюджет не остаточний, ще будемо додавати. Ми вчора зробили 68 поправок в закон про бюджет. Комітет все одно не підтримав прохання Мінфіну прибрати з бюджетного кодексу норму про 5% і про 250% ставки для лікарів і для медичних сестер. Це ми не підтримали, це принципова позиція Комітету. Наскільки я розмовляю з колегами в залі, це не підтримують в залі – прибрати цю норму”, – додав нардеп.

З 1 січня 2022 року збільшать мінімальну зарплату для лікарів і медичних працівників. Крім того, буде введено нове поняття колективних договорів.

“Що стосується фінансування, вперше за історію незалежної України з 1 січня вводиться мінімальна заробітна плата – це вже вирішено і гроші в бюджеті на це є. Для лікаря це 20 тисяч гривень, для медичної сестри – 13,5 тисяч гривень. Знову ж таки, це не середня зарплата, а мінімальна. Також з нового року вводиться нове поняття колективних договорів, тому що у нас як відбувається: головний лікар виписує собі зарплату 120 тисяч гривень, а звичайний лікар отримує 6 тисяч. Цього не буде. Уряд вже вніс норматив, що заробітна плата головного лікаря не може бути на 60% вище, ніж середня зарплата лікаря в лікарні. Хочеш платити собі 120 тисяч, значить лікар повинен отримувати 80”, – резюмував Радуцький.

До речі, нещодавно “NNS” писав: Наскільки в 2022 році збільшаться зарплати військових

 

 

 

 

 

 

 

RU → UK

To Top