Третина учасників ЗНО не змогла впоратися із завданнями з математики

Кожен третій учасник ЗНО не зміг вирішити завдання з математики за 9-й клас

Третина учасників зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) не змогли вирішити завдання з математики рівня базової середньої школи, повідомив виконувач обов’язків директора Українського центру оцінювання якості освіти (УЦОЯО) Валерій Бойко. Про це NNS дізнався з повідомлення на сайті Інтерфакс-Україна.

“Мені теж сумно, що кожен третій не подолав поріг, встановлений усього на рівні 10 балів. Але я не готовий коментувати, чому так сталося, я готовий лише констатувати, що кожен третій учасник зовнішнього незалежного оцінювання, який здавав математику, не міг вирішити завдання навіть не за старшу школу (11-й клас – ІФ), а за базову школу (9-й клас – ІФ)”, – сказав Бойко на прес-конференції в Києві у вівторок.

У свою чергу міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет зазначив, що результати ЗНО з року в рік з кожного предмету різні.

“Цього року математика гірше, але ви можете подивитися, що цього року суттєво вище англійська мова. Можливо, суспільний запит. Можливо, більш гуманітарна освіта цього покоління”, – зазначив Шкарлет.

Він наголосив, що для суттєвого підвищення рівня математичної компетенції плануються реорганізація концепції системи освіти, зміни в освітніх програмах.

Крім того, міністр зазначив, що математику не планують прибирати зі списку обов’язкових предметів для здачі на ЗНО.

“Це ж можна розцінити як певний суспільний мінус щодо того, що 30% не здали математику, і прибирати ще математику із ЗНО – це нерозумний крок. Якщо ми хочемо підвищити рівень математичної компетенції, то акцент на здобуття максимальної кількості математичний знань має бути зроблений у всіх сферах, тому і ухвалена концепція системи освіти. (Міністерство – ІФ) не збирається прибирати математику”, – пояснив Шкарлет.

До речі, нещодавно “NNS” писав: В Україні будуть видавати міжнародний сертифікат про навички володіння комп’ютером

 

 

To Top