ТОП-20 найбагатших українців за версією Forbs

Список найбагатших українців – у нього потрапили кілька представників ІТ-сектору

Крім засновника фінансового сервісу Revolut Влада Яценко в список найбагатших людей України потрапили ще кілька представників IT-сектору

Найбагатшим українцем залишається бізнесмен Рінат Ахметов, статок якого оцінюється у $10,6 млрд. найдорожчі активи бізнесмена — “Метінвест” і ДТЕК. При цьому в 2020 році “Метінвест” відзвітував про зростання прибутку на 54% до $526 млн.

Про це йдеться у рейтингу “100 найбагатших людей України 2021” від видання Фокус.
Про це NNS дізнався з повідомлення на сайті delo.ua.

Другу сходинку займає народний депутат Вадим Новинський. У своїй щорічній декларації політик вказав причетність до 104 компаній, а його капітал оцінюється в $2,54 млрд. Третім найбагатшим українцем став Віктор Пінчук, у якого $2,53 млрд. Проте журналісти говорять про його проблеми в 2020 році. Розвиваючи свій трубопромисловий бізнес він продав банк “Кредит-Дніпро”, проте у компанії “Інтерпайп”, яка виробляє безшовні труби і залізничні колеса, продажі трубної продукції впали за минулий рік на 21%, до 469,9 тисяч тонн.

У 2020 році наростив свій капітал четвертий номер у рейтингу Костянтин Жеваго — у першу чергу завдяки Полтавському ГЗК, яким керує Ferrexpo. Остання, за підсумками 2020 року отримала $635,29 млн чистого прибутку, що на 57,5% вище показника 2019-го, а виручка компанії зросла на 12,8%, до $1,7 млрд. У цілому ж капітал Жеваго оцінюють в $2,46 млрд.

Замикає п’ятірку громадянин Великобританії Геннадій Боголюбов, який володіє в Україні металургійними, гірничо-видобувними і нафтогазовими активами. У нього є частка в Марганецькому і Покровському ГЗК, а також 27,5% акцій JKX Oil & Gas. Статок його оцінюється в $1,67 млрд. Шостим йде Ігор Коломойський ($1,67 млрд), сьомим — п’ятий президент України Петро Порошенко ($1,53 млрд), а восьмим — подружжя Олександр і Галина Гереги. За даними системи YouControl, їх компанія “Епіцентр К” у 2020 році збільшила дохід до 50,38 млрд грн, тоді як за підсумками 2019-го він становив 45,7 млрд грн.

Дев’яту сходинку посів Влад Яценко, який проживає з 2010 року у Великобританії. Примітно, що він перший представник IT-сектору, який увірвався до клубу українських доларових мільярдерів. Спільно з росіянином Миколою Сторонським Яценко в 2015 році заснував фінансовий сервіс Revolut і зараз капітал українця оцінюється в $1,30 млрд. Десятим найбагатшим українцем вважається Сергій Тігіпко, якому належать два великих банки — “Таскомбанк” та “Універсалбанк” (на базі останнього працює monobank). Сукупно активи банків на початок 2021 року склали 61,5 млрд грн, що становить майже 3% активів всієї банківської системи, а стан Тігіпко оцінюють в $976 млн.

Одинадцятим номером йде постійно проживаючий в Австрії, Дмитро Фірташ і його $890 млн. Проти нього, за рішенням президента Володимира Зеленського, введені санкції, а його активи заблоковані. Власник компанії “Нібулон” Олексія Вадатурського ($876 млн) потрапив на дванадцятий рядок рейтингу, а 13-й зайняв Віктор Медведчук ($864 млн). Бізнес-імперія останнього зіткнулася з серйозними проблемами через санкції РНБО, які ввели після розслідування СБУ справи про фінансування тероризму. Для прикладу, в 2020 році в цьому ж рейтингу Медведчук посів сьоме місце.

Під санкціями виявилися телеканали, близькі до Медведчука, а також кілька кіпрських офшорів, які пов’язують з політиком. Втім, у нардепа ще є акції кількох обленерго, частки заводу “Дніпроспецсталь” і “Запорізького заводу феросплавів”. Медведчук причетний і до активів Одеського перевалочного комплексу, а також телеканалу “1+1”. При цьому всі звинувачення проти нього політик заперечує. Закривають ТОП-15 харківський бізнесмен Олександр Ярославський ($860 млн) і власник агрохолдингу МХП Юрій Косюк ($790 млн).

П’ять позицій після Косюка виглядають так: Віталій Антонов (співвласник концерну “Галнафтогаз”, $600 млн), Віталій Хомутинник (власник Cascade Investment Fund, $580 млн), отець і син Володимир і Гліб Загорії (власники фармкомпанії “Дарниця”, $546 млн), Микола Злочевський (власник компанії Burisma Holdings, $533 млн) і Володимир Костельман (співвласник Fozzy Group, $471 млн).

До речі, нещодавно “NNS” писав: Кілька банків в Україні можуть закритися в найближчий рік

 

To Top