Тарифи на газ до кінця зими можуть залишитися стабільними – в країні достатньо газу власного видобутку

Тарифи на газ в Україні залишаться незмінними, якщо максимально використовувати газ внутрішнього видобутку і запаси, закачані в українські газосховища

Про це заявив заступник директора Науково-технічного центру “Психея” Геннадій Рябцев. Про це NNS дізнався з повідомлення на сайті TODAY.UA

Експерт вважає, що Україні достатньо газу власного видобутку, щоб покрити потреби населення і теплокомуненерго в опалювальний сезон. В цей період традиційно ми споживаємо 11-12 млрд кубометрів газу. Щорічно в Україні видобувається близько 20 млрд кубометрів газу. В підземних газових сховищах на сьогоднішній день зберігається не менше 5 млрд кубометрів, доступних для НАК “Нафтогаз України”. Якщо розділити ці 20 млрд навпіл і додати 5 мільярдів, буде приблизно 15 млрд кубометрів, зазначив Рябцев.

Для проходження опалювального сезону Україні вистачить 15 млрд кубів газу. Але якщо газ внутрішнього видобутку піде на інші цілі, а не на опалення будинків українців, тоді ситуація буде безвихідною, і доведеться мерзнути.

“Якщо Шмигаль стримає свою обіцянку …, тоді газу вистачить. Якщо обіцянки не будуть виконані, тоді як в середині 90-х ми будемо грітися один об одного”, – заявив Рябцев.

В Асоціації постачальників енергоресурсів у свою чергу заявили, що влада у будь-який момент може ввести Національний план дій, при якому буде обмежено споживання газу в країні і зупинена робота промисловості.

За словами голови Асоціації Володимира Гноєвого, в поточному році ПСГ України були заповнені лише на 60%, тому добовий дефіцит газу в періоди зимових морозів може досягати 30 мільйонів кубометрів. Єдине, що може полегшити ситуацію – це тепла зима без тривалих морозів. Але навіть при такому розкладі промислові об’єкти можуть зупинитися, якщо населенню не вистачає газу для обігріву будинку.

До речі, нещодавно “NNS” писав: Вдвічі менше за опалення будуть платити власники газових котлів: українцям перерахували тарифи на зиму

 

 

 

 

 

RU → UK

To Top