Стало відомо скільки чиновників провалили іспит з української мови -“двієчники” позбудуться посад

16 липня проводився іспит з української мови для чиновників – скільки претендентів на посади не впоралися  із завданням

Майже 15% чиновників, які претендують на державні посади, не витримали іспит з української мови, який проводився 16 липня. Про це 16 вересня в ефірі телеканалу “Україна 24” повідомила глава Національної комісії зі стандартів державної мови Орися Демська. Про це NNS дізнався з повідомлення на сайті LENTA.UA

“Я вважаю, що чиновники впоралися, тому що з усіх тих, хто складав іспит, нездача становить в середньому приблизно 15%. Чому не 15%? Тому, що з 16 липня по 9 серпня був так званий довгий іспит, і там нездача становила 5%, потім ми перейшли до так званого короткого, 30-хвилинного іспиту, рівень нездачі стартував з 20%, на сьогодні він становить 11%. І якщо додати 5-20-11 і так далі, виходимо на середню цифру 15%”, – сказала вона.

Інспектор не бачить проблеми в тому, що 15% чиновників не впоралися з іспитом.

“Якби ми усі володіли українською мовою, якби у нас були хороші дороги, медицина, якби ми сьогодні летали в космос, як літають американці, то очевидно, що і володіння мовою було інше. Так, є державні службовці, які не дуже добрим чином володіють державною мовою, але будемо чесними, ми усі робимо щось не завжди добре”, – вважає Демська.

Вона пояснила, що ті, хто здає іспит, – “йде на призначення, будуть виконувати функції держслужби”.

Тих чиновників, які не пройшли тест на знання української мови, звільнять з посад.

Усього держіспит з української мови повинні здати 150 тис. чиновників. Щоб отримати сертифікат, потрібно набрати 70% + 1 бал від загальної кількості балів. Сертифікат буде діяти безстроково.

До речі, нещодавно “NNS” писав: Радник Офісу президента Олексій Арестович запропонував перейменувати Україну в Русь-Україну» (відео)

To Top