Що робив загубившийся на Говерлі хлопчик усі 30 годин пошуку – деталі порятунку Альоші (відео)

Маленький Олексій Стефанцев загубився у горах 14 серпня. Він тримав палицю – від звірів відбиватися: деталі чудесного порятунку маленького Альоші на Говерлі

Шестирічний Альоша, який загубився 14-го серпня під час сходження на Говерлу, змусив хвилюватися всю країну. Українці спостерігали за його пошуками, шансів знайти хлопчика неушкодженим було все менше, але диво відбулося. Під вечір 15-го числа ДСНС повідомило – дитину знайшли і передали батькам.

Як вийшло, що маленька дитина загубилася в горах, що вона робила всі тридцять годин пошуків, повідомляє ТСН. Про це NNS дізнався з повідомлення на сайті РБК-Україна.

Олексій Стефанцев провів сам у горах близько тридцяти годин, поки його не було виявлено пошуковою групою.

Коли його передали шокованим батькам, він сказав, що зовсім не боявся. Хоча і пробув у горах абсолютно один, пережив ніч без теплого одягу. Ні води, ні їжі у дитини не було.

Альоша із задоволенням поспілкувався з журналістами, розповівши, як провів ці години.

На чому ти спав?
– На землі.
– Тобі не холодно було? Що ти їв?
– Та нічого. Я не хотів їсти. Не пив, у мене не було рюкзака і води.

Хлопчик відправився у гори із групою родичів.

“Побіг наздоганяти свого брата і свою тітку. Вони пішли вперед. Я постійно бачила його кепочку. Думала, він підніметься вище і зустрінеться з усіма. Коли я вже зустрілася з дочкою, дітьми, то виявилось, що його немає”, – розповідає бабуся хлопчика Орися Ямборак

Хлопчика знайшли волонтери

Близько 500 осіб – рятувальники, поліція, волонтери, кінологи – шукали Альошу. Знайшли ж його Двоє коломийських добровольців. Чоловіки поспілкувалися з батьками і повернули хлопчикові палицю, яка була при ньому, коли його знайшли.

Від стежки на Говерлу дитина відійшла на відстань близько двох кілометрів. Хлопчика знайшли на вершині гори Велика Козмецька, в цю ніч там було близько восьми градусів тепла.

Хлопчик почувається добре, його навіть не повезли в лікарню. Тепер він вдома, із батьками, які неймовірно вдячні всім, хто допомагав шукати їх маленького сина.

Що сталося під час сходження на Говерлу

Сім’я з Коломиї 14 серпня вирішила підкорити Говерлу по самому простому, “зеленому” маршруту. Він має протяжність п’ять кілометрів, але хлопчика втратили вже на першому.

У складі тургрупи був шестирічний Олексій Стефанцев, його бабуся, дядько, тітка і їх діти. Поки йшли, активний хлопчик раз у раз відбігав то до дядька з тіткою вперед, то до бабусі, що йшла трохи позаду.

Тому його пропажу помітили не відразу – бабуся вирішила, що дитина з родичами і група пішла далі. Коли зрозуміли, що Альоші немає, було вже пізно – минуло дві години, дитину втратили.

Хлопчик відстав від родичів біля смт Ворохта приблизно в 15:30. Спочатку, до самого вечора, його шукали своїми силами, але потім звернулися до ДСНС. На пошуки дитини вирушили півтисячі рятувальників, співробітників поліції, кінологи та волонтери, квадрокоптери, вертоліт.

До речі, нещодавно “NNS” писав: Волонтери знайшли хлопчика, який загубився вчора в Карпатах – ДСНС

 

To Top