Що необхідно для підтвердження стажу під час виходу на пенсію

Для підтвердження стажу необхідно подати заяву. Це можна зробити особисто або через свого представника.

Деякі українки під час виходу на пенсію стикаються з необхідністю підтвердити своє дівоче прізвище, це вимагає Пенсійний фонд. Для громадянок, у яких шлюб вже розірваний, це не завжди просто, адже свідоцтво про народження тут не підходить, а інші документи не збереглися.

Що для цього необхідно – розповіли у Міністерстві юстиції України. Про це NNS дізнався з повідомлення на сайті Business.ua

Отримати витяг з державного реєстру актів цивільного стану громадян і довести свій трудовий стаж для нарахування пенсії цілком реально. Зробити це можна у будь-якому відділі ДРАЦС незалежно від місця державної реєстрації акту цивільного стану та місця проживання заявника.

Для цього необхідно подати заяву і внести такі відомості:

  • ПІБ, дата і місце народження особи, щодо відомостей про яку отримано запит;
  • серія і номер свідоцтва про державну реєстрацію відповідного акту цивільного стану, дата його видачі;
  • реєстраційний номер, за яким зареєстровано внесення відомостей про акт цивільного стану.

Як і куди відправляти запит:

  • заяву-запит можна занести безпосередньо до відділу РАЦС;
  • надіслати документи поштою (рекомендований лист);
  • через Інтернет на порталі “Звернення у сфері державної реєстрації актів цивільного стану” – тут необхідний електронний підпис, копії документів мають бути проскановані.

У Мінсоцполітики акцентували, що до заяви потрібно додати квитанцію про сплату за видавання виписки з Реєстру або підтвердження права на безоплатне отримання такої виписки. Вартість видачі виписки – 73 гривні.

Якщо людина безпосередньо звернулася до РАЦС – необхідно мати при собі паспорт або документ, що засвідчує особу. У разі подачі заяви поштою, виписка з Реєстру надсилається заявнику листом.

До речі, нещодавно “NNS” писав: Мінісоцполітики наполягає на необхідності накопичувальних пенсій – у чому причина

To Top