Що буде з чиновниками у разі нездачі тестів з української мови

Українські чиновники почали складати іспит на знання державної мови – що буде з тими, хто не зміг це зробити

В українських чиновників, які з першого разу не зможуть скласти іспит на знання державної мови, буде ще 4 місяці для перездачі. Про це NNS дізнався з повідомлення на сайті Економічні Новини.

Про це заявив міністр Кабміну Олег Немчінов на каналі «Україна 24».

«Закон один для всіх – чи працює людина або претендує на посаду в секретаріаті Кабміну, або це місцева адміністрація. Є можливість протягом 4 місяців перездати це тестування», – сказав він, не уточнивши, що буде у випадку повторного провалу тестування.

Міністр додав, що до законодавства можуть внести зміни про визнання сертифікатів, які видавалися в 2018 році, і прирівнювання їх до посвідчень, які будуть видаватися при новому тестуванні.

«Також можливі варіанти тестування для переможців конкурсів, а не для всіх учасників, щоб не завантажувати систему», – сказав Немчінов.

Крім того, він відкинув можливість здачі тестів за хабарі, бо контакт претендента на знання мови з людиною, яка визначає цей рівень, виключена.

У понеділок, 19 липня, пройшов перший іспит на знання української мови для держслужбовців, чиновників і потенційних публічних діячів. Перевірку володіння українською мовою будуть проводити протягом двох тижнів щодня.

До речі, нещодавно “NNS” писав: Більше українського: набули чинності нові положення закону про мову

To Top