724
Україна
724

Що завадило росіянам приєднати Запорізьку АЕС до своєї енергомережі

почему россияне не смогли подключить ЗАЭС к своей энергосистеме

Стало відомо, чому окупанти не змогли приєднати Запорізьку АЕС до російської енергомережі

Під’єднати Запорізьку АЕС до російської енергомережі росіянам завадили обставини непереборної сили.

Це випливає з коментаря у дусі “не там покурили” радника міністра внутрішніх справ України, виконавчого директора Українського інституту майбутнього Вадима Денисенка в ефірі українських телеканалів. Про це NNS дізнався з повідомлення на сайті ZN,UA

Що завадило росіянам приєднати Запорізьку АЕС до своєї енергомережі

Денисенко уточнив, що росіяни робили таку спробу приблизно місяць тому.

Але, за його словами, у силу багатьох обставин їм це не вдалося. Спочатку у Херсонській області опора впала, потім у Джанкої згорів один із ключових трансформаторів для передач електроенергії до Криму.

Він зазначив, що наразі перед росіянами стоїть задача провести відновлювальні роботи у Джанкої. А перед Україною – не допустити цього.

«Вони не полишають бажання синхронізувати ЗАЕС із РФ, і саме тому вони там роблять певні роботи, наскільки я це все розумію. Наша задача, у принципі – ні у якому разі не допустити цього», – заявив Денисенко.

original 2

За інформацією керівника “Енергоатому” Петра Котіна, окупанти планують перепідключити станцію до Криму, принагідно від’єднавши її від окупованих територій на півдні України, а відтак, знеструмивши цей регіон.

Проте, як вважає експерт-енергетик Микола Тесля, технічно перемикнути Запорізьку атомну станцію на російську енергосистему – це надзвичайно складне технічне завдання. Але окупантів чекають не лише технічні сюрпризи та проблеми.

11 вересня «Енргоатом» повідомив, що Запорізьку атомну станцію повністю зупинено через пошкодження всіх ліній електропередач. У результаті було вирішено відключити останній працюючий шостий енергоблок станції та перевести його у найбільш безпечний стан – холодний зупин.

Які небезпечні наслідки має повне відключення ЗАЕС від енергомережі

To Top