Побутові прилади в Україні будуть маркувати по-новому: техніку будуть не викидати, а ремонтувати

В Україні вводять нові правила маркування і використання побутових приладів. Тепер техніку доведеться ремонтувати до повного зносу

В Україні будуть по-новому маркувати побутові прилади. Нові правила маркування вводяться у відповідності зі стандартами ЄС. Крім того, Європа, а разом з нею і Україна, бере курс на більш тривале використання побутової техніки. Завдяки широкому виробництва запчастин, зламану побутову техніку будуть не викидати, а ремонтувати. Про це NNS дізнався з повідомлення на сайті TODAY.UA

Про нововведення в маркуванні, а також екодизайні побутової техніки розповів у своєму Telegram народний депутат Олексій Гончаренко.

Нові правила маркування побутової техніки впроваджені в Європі ще з 1 березня 2021 року. Вони покликані допомогти споживачам розрізняти класи енергоспоживання побутових приладів. Адже шкала енергоефективності, яка діяла досі, вже себе ізжила. Люди плутаються між рейтингами А+, А++ і А+++, не завжди розрізняючи, що з цього краще.

Нова шкала маркування більш проста і зрозуміла. Вона передбачає різні букви: від А (найвищого класу) до G (найнижчого). При цьому лише деякі зразки навіть самих просунутих побутових приладів отримають за шкалою енергоефективності оцінку А. В основному у них буде клас нижче. Таким чином, побутові прилади класів B, С і D – це вже добре.

За новими правилами, на етикетках побутових приладів буде міститися QR-код, за яким у базі даних можна буде знайти більш детальні характеристики приладу. Мова йде про холодильники, посудомийні, пральні та сушильні машини, а також кондиціонери, телевізори та іншу побутову техніку.

Змінюються також правила екодизайну

В Європі зараз взято курс на скорочення обсягів енергоспоживання та зменшення вуглецевих викидів в атмосферу. Тому поряд із підвищенням класу енергоспоживання побутових приладів, висуваються також вимоги до довговічності використання побутової техніки.

У зв’язку із цим виробників побутової техніки, а також її імпортерів зобов’язали постачати поряд із самими електроприладами також і запчастини до них. Більш того, запчастини повинні вироблятися і бути присутні на ринку ще кілька років після того, як самі ці прилади будуть зняті з виробництва.

Виробники зобов’язані будуть поставляти двигуни і моторні щітки, насоси, амортизатори, пружини, промивні барабани та інші запчастини до побутових приладів ще, як мінімум, 7-10 років після продажу цієї техніки.

До речі, нещодавно “NNS” писав: В Україні знову дорожчає мобільний зв’язок – у чому причина

 

 

To Top