Підвищення пенсій постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи – Президент підписав відповідний закон

Президент України підписав закон щодо підвищення рівня пенсійного забезпечення громадян, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС

Президент України Володимир Зеленський підписав закон “Про внесення змін до закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” щодо підвищення рівня пенсійного забезпечення окремих категорій осіб” № 1584 – ІХ, який Верховна Рада ухвалила 29 червня 2021 року. Про це NNS дізнався з повідомлення на сайті Інтерфакс-Україна.

“Документом визначено мінімальні розміри пенсії по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання, і пенсії у зв’язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи. Розміри пенсії для I групи інвалідності не можуть бути нижче 6000 гривень, для ІІ групи інвалідності – 4800 гривень, для ІІІ групи інвалідності та дітей з інвалідністю – 3700 гривень”, – повідомляє прес-служба глави держави.

Також закон запроваджує державну адресну допомогу для учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, осіб, які брали безпосередню участь у ліквідації інших ядерних аварій та їх наслідків, у ядерних випробуваннях та військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї, які внаслідок цього стали особами з інвалідністю.

Закон набирає чинності з 1 січня 2022 року, за винятком положень щодо мінімальних розмірів пенсії по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання, і пенсій у зв’язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи і про запровадження державної адресної допомоги до пенсії, які набирають чинності з 1 липня 2021 року.

До речі, нещодавно “NNS” писав: Додаткового підвищення пенсії для людей 75 + з 1 липня не буде

 

 

 

 

To Top