Перспективи роботи для молоді. Ким бачать своїх дітей батьки

Більшість молоді не хоче працювати за фахом, а більшість батьків очікують від своїх дітей реалізації в ІТ-сфері.

78% молоді не хоче працювати за фахом, а більшість батьків бачать своїх дітей в IT-сфері. Про це NNS дізнався з повідомлення на сайті UKR.LIVE.

Більшість абітурієнтів і студентів планують працювати у сфері роздрібної торгівлі, продажу та закупівель і чекають зарплату на рівні 5-10 тисяч гривень. Найменше українська молодь планує свою кар’єру в науковій галузі, авіації і військовій справі. Батьки ж переважно бачать майбутнє своїх дітей в високооплачуваному IT і вважають 10-15 тисяч гривень оптимальною зарплатою для першої роботи.

У період літніх канікул 2/3 молоді шукають тимчасовий підробіток, а 1/3 — постійну роботу. У той же час більшість — 40% — готові працювати за 5-10 тисяч гривень в місяць, 28% — за 10-15 тисяч гривень, 15% — від 15 тисяч гривень і більше.

Найпопулярніші 5 сфер серед молоді виглядають так:

  • Торгівля та продажі — 18%;
  • Бари / ресторани / кафе — 17%;
  • ІТ / телеком / комп’ютери — 11%;
  • Маркетинг / реклама / дизайн / SMM — 10%;
  • Будівництво — 6%.

Найменше українська молодь бачить себе в науці — лише 0,33% опитаних; в авіації, військовій справі — по 0,58% респондентів.

Згідно з опитуванням, кожен третій опитаний дорослий хоче, щоб його діти працювали в приватному секторі, кожен четвертий — щоб вони самі стали підприємцями малого / середнього бізнесу, а кожен п’ятий — щоб стали держслужбовцями.

Найменше бачать своїх дітей у сфері освіти — 4%, стартапах — 5% та громадському секторі — 6%.

У той же час батьки, серед яких більшість у віці 40-55 років, не бачать своїх дітей в робочих спеціальностях, а виключно «білими комірцями».

Найпопулярніші 5 сфер для молоді з позиції батьків виглядають так:

  • ІТ / телеком / комп’ютери — 19%;
  • Медицина / Фармація — 8%;
  • Юриспруденція і бухгалтерія — 8%;
  • Маркетинг / реклама / дизайн / SMM — 6%;
  • Культура і мистецтво — 6%.

Цікаво, що 42% батьків все ще активно долучаються до процесу вибору спеціальності абітурієнта, а 39% дозволяють дитині обрати професію самостійно. Ключовим чинником стає інтерес до роботи, оплата праці і затребуваність професії.

Кожен п’ятий дорослий вважає, що для першої роботи його дитини буде оптимальною зарплату в 20 тис. грн/місяць і більше. Така ж кількість вважає прийнятним 15-20 тис. грн. Однак на думку більшості батьків — 55% — доброю оплатою для старту буде сума від 5 до 15 тис. грн на місяць.

До речі, нещодавно “NNS” писав: ТОП-10 університетів Києва та вартість навчання в них

 

To Top