Падіння цін на соняшникову олію: як зміниться вартість до кінця 2021 року

Соняшникова олія в Україні більше не буде дорожчати – урожай соняшнику досить вдалий

Соняшникова олія в серпні почало дешевшати. Зниження цін на цей продукт в Україні сталося вперше за цей рік. Урожай соняшнику в 2021 році досить вдалий, тому падіння цін прогнозується і надалі. Аграрії повідомили, що обсяг виробництва олії в 2021 році повинен скласти 14,2 млн тонн, що на 8,5% більше, ніж в 2020 році. Про це NNS дізнався з повідомлення на сайті TODAY.UA.

Зараз вартість соняшникової олії в Україні в середньому становить 82.64 грн / л. Падіння цін пов’язане також зі зниженням попиту на масло на зовнішніх ринках, де очікують новий урожай соняшнику.

Торішній урожай в країнах-виробниках був невдалим, внаслідок чого ціни на олію зросли в 1,9 раз. В нинішньому році очікується зростання валового збору насіння соняшнику в більшості країн-виробників, а тому зниження цін на олію не за горами.

Невдалий досвід минулого року змусив фермерів збільшити площі посівів соняшнику на полях цієї весни. Крім того, на світовому ринку прогнозують збільшення пропозиції різних видів рослинних олій, через що попит на соняшникову буде менше, тому і ціни будуть нижчими.

Ціни на соняшникову олію в Європі досі залишаються нижчими, ніж в Україні, де це масло виробляють, і де врожаї соняшнику великі. У липні поточного року соняшникова олія в світі подешевшала на 10%, а в Україні ціни знизилися більш ніж на 1%. Для порівняння: в Україні літр соняшникової олії в середньому коштує 2,02 євро, а в сусідній Молдові – 1,70 євро, в Польщі – 1,72 євро, у Чорногорії – 1,75 євро.

До речі, нещодавно “NNS” писав: Які продукти подорожчають в Україні найближчим часом

To Top