Обережно! Названі чотири смертельно небезпечні дитячі іграшки в Україні.

Які саме дитячі іграшки є смертельно небезпечними для маленьких українців

В Україні щорічно малюки отримують важкі травми від звичайних дитячих іграшок. Іноді трапляються навіть смертельні випадки. Серед таких товарів, які батьки нерідко купують своїм чадам, наприклад, неокуби і навіть… дитячі фотоапарати.

У чому саме полягає небезпека деяких, на перший погляд, невинних іграшок, як вони виглядають дізнався NNS з повідомлення на сайті РБК-Україна.

Які іграшки небезпечні для маленьких українців

На сьогодні, згідно з даними Системи оперативного взаємного сповіщення про продукцію, що становить серйозний ризик, в Україні діє повна заборона на чотири дитячі іграшки. Всі вони представляють серйозну загрозу для життя маленьких українців.

Іграшка-конструктор Neo Cube 4

У разі випадкового ковтання кульки дитиною виникає ймовірність перекриття дихальних шляхів і задушення або асфіксії.

Конструктор-головоломка “Неокуб” кольоровий на 216 кульок

У разі випадкового ковтання кульки дитиною виникає ймовірність часткового перекриття дихальних шляхів, що може призвести до удушення дитини, асфіксії і утворення виразок в кишковій порожнині.

Іграшка-фотоапарат з Китаю

Складові частини іграшки (наприклад, дрібні батарейки), які є незахищеними та легкодоступними, дитина може проковтнути, що може призвести до механічної асфіксії. А в разі потрапляння цих деталей в носову або ротову порожнину, можливо травмування, отруєння або алергічна реакція.

Іграшка-оптичний прилад ТМ Lida

Складові частини іграшки є легкодоступними і небезпечними, адже дитина може проковтнути виготовлені з пластмаси деталі, які неякісно з’єднані між собою. А у випадку попадання предметів (скла, пластмаси) у носову або ротову порожнину, можливо травмування. Осколок іграшки, який потрапить в дихальні шляхи, може призвести до механічної асфіксії. Крім того, можливе ураження очного яблука тощо.

 

Що кажуть лікарі

Українські лікарі стверджують: неякісні іграшки, які діти розбирають на деталі, з яких випадають батарейки, які діти можуть проковтнути і отримати важкі травми стравоходу, є найпоширенішими серед небезпечних на ринку.

Хоча, наприклад, неодимові магніти з 2012 року заборонені для продажу на території США навіть дорослим!

“Небезпека їх у тому, що магніти різнокольорові, цікаві, але якщо дитина проковтнула такі магніти – це може призвести до дуже тяжких наслідків. Небезпечним також став пластилін, який добре пахне, має яскраве забарвлення, різнобарвний і це дуже небезпечно, тому що він стає твердим. Наприклад, дівчинка зробила тістечко з пластиліну і з’їла його”, – розповів хірург “Охматдиту” Роман Жежера.

Всі ці смертоносні іграшки вилучені з обігу в Україні. Але трапляються “бізнесмени”, які досі продають їх в інтернеті, зокрема, на сторінках в Instagram.

До речі, нещодавно “NNS” писав: У Тернополі дівчинка постраждала від автомата з іграшками – її вдарило електричним струмом

 

To Top