Нова система оцінювання учнів початкової школи в Україні

З нового навчального року оцінки в балах скасують для 1-4 класів. Як будуть оцінювати учнів – що кажуть експерти.

У Міністерстві освіти і науки затвердили методичні рекомендації по новому оцінюванню знань учнів 1 – 4 класів не цифрами, а буквами. Про це NNS дізнався з повідомлення на сайті Clutch.

З нового навчального року рівень знань і умінь школярів будуть позначати літерами: “П” означає, що учень засвоїв матеріал на початковому рівні, “С” – середній рівень знань, Д – достатній, а “В” – високий. Батьки в соцмережах активно обговорюють нову систему оцінювання і переживають, що діти втратять мотивацію до навчання.

На думку Світлани Вакуленко, директора київської середньої школи №10, насправді кардинальних змін не відбудеться:

“Ми і сьогодні оцінюємо дітей за кількома напрямками. По-перше, даємо вербальну оцінку – говоримо, що дитина засвоїла добре, що їй треба підтягнути, і вже потім даємо оцінку, яка показує об’єктивний результат. Цей результат можна показати або бальною оцінкою, або рівневою “.

12 балів просто будуть розподілені між літерами: “П” – це 1,2,3 бали, З – 4,5,6 і так далі. Але дітям, які прийшли в школу після дитячих садків, де оцінок не було, на думку Світлани Вакуленко, буде комфортніше сприймати саме таку – рівневу (позначену літерами та рівнями знань) – оцінку.

Крім того, це – ще один крок до більшої конфіденційності оцінювання дітей, до якої прагне нова українська школа.

Також Світлана Вакуленко підкреслила, що школи сьогодні є автономними в даному питанні, тобто, можуть як впроваджувати рекомендації Міносвіти, так і використовувати ту ж бальну шкалу оцінювання знань – від 1 до 12. Тому батькам панікувати точно не варто.

До речі, нещодавно “NNS” писав: У школах поміняють раціон харчування – чим годуватимуть дітей з 1 вересня

 

 

 

 

 

 

To Top