Негода знищила урожай яблук в Україні – якою буде ціна

Яблука в Україні істотно подорожчають – всьому виною погана погода

В Україні незабаром настане сезон масового збору врожаю яблук. Однак навіть у розпал сезону вони не будуть дешевими. Більш того, навіть помірні ціни навряд чи можна буде побачити на прилавках магазинів. Ціни на яблука в цьому році обіцяють бути дуже високими. Про це NNS дізнався з повідомлення на сайті TODAY.UA

Всьому виною – погода, яка зазнавала плодові сади на міцність не одного разу за сезон. Ще навесні, через пізні заморозки і надзвичайно холодну погоду, садівники прогнозували, що ціна на яблука в цьому сезоні може бути близько 70 гривень за кілограм. А зараз, після рясних дощів і граду, вони навіть не беруться за передбачення, хоча до збору врожаю залишилося зовсім небагато часу. Особливо великої шкоди врожаю наніс град.

“Яблучко було приблизно таких розмірів як лісовий горішок. Ось це сліди від ударів граду. Воно обростає його. Але де удари були, воно просто-напросто зруйновані клітини, і воно просто рости не може вже”, – журиться агроном Сергій Попильнюк, показуючи покалічені градом плоди на яблуневій гілці.

В його господарстві град побив і привів у некондиційний стан близько 30 гектарів саду з сортовими яблуками. Та й на інших більш-менш вцілілих площах садівникам доводилося по кілька разів обробляти посадки, щоб уберегти плоди від захворювань, які може спровокувати надмірна волога.

Все це, звичайно, їх не здешевлює. Та й крім погоди, великі накрутки за цінами роблять перекупники, яких сміливо можна назвати спекулянтами. Ось і виходить, що споживачам доводиться купувати вітчизняні плоди втридорога, хоча при цьому садівники, які їх виростили, отримують, у кращому випадку, третина від цієї ціни.

“Чому ми продаємо дешево, а народ купує так дорого? Тому що держава втратила функції регулятора. Назву абстрактні ціни: ми продаємо по 8 грн, а в магазині громадяни купують по 20-25 грн. Вибачте, але різниця – в чотири рази”, – поділився генеральний директор садівничого комплексу Василь Чергий.

Яблука, зіпсовані градом, цілком годяться на переробку. Однак для того, щоб вона була рентабельною, її потрібно робити у себе в господарстві. А ще, можна убезпечити сади від граду, укривши їх сітками. Але все це –додаткові витрати і гроші, яких у садівників немає. І ніяких дотацій від держави на такі витрати не передбачено, говорить аграрій.

А тому в цьому сезоні сподіватися на дешеві яблука не варто. Вони будуть дорогими. Однак навіть самі садівники сьогодні поки що не можуть передбачити, наскільки високими будуть ціни на яблука.

До речі, нещодавно “NNS” писав: Урожай картоплі в Україні під загрозою – фермери назвали причину

 

To Top