Небезпечний вірус масово атакує Android-смартфони – як він проникає на пристрій користувачів

Новий небезпечний вірус троян масово атакує смартфони – він проникає через соцмережі і електронну пошту

Android-смартфони атакує новий небезпечний троян, який проникає на пристрої через соцмережі і електронну пошту. Від нового вірусу вже постраждали близько 10000 користувачів Android з 144 держав. Боротьбу з трояном почали хакери з компанії Zimperium. Про це NNS дізнався з повідомлення на сайті TODAY.UA.

Небезпечний вірус FlyTrap був виявлений ще в березні 2021 року, але досі не був знищений, тому вражає все нових і нових користувачів.

Троян отримує доступ до облікових записів користувачів Facebook і інших соцмереж, а також їх е-мейлам, cookies і IP-адресами. Вірус встановлюється на пристрої жертв при відкритті ними електронних листів з анонсами про акції, розіграші, і в більшій ступінь бонусні купони. У них найчастіше кіберзлочинці маскують вірус. Прийшов вірус з В’єтнаму, поступово поширившись по всьому світу.

Багато мобільних додатків при установці запитують дозвіл доступу в Facebook. Пройшовши авторизацію, додаток швидше встановлюється на смартфон, але разом із тим, вірус з Play Market проникає через соцмережу до особистих даних користувача і його пристрою. Таких схем дуже багато, тому ви можете не давати стороннім додаткам доступ до соцмереж, відмовляючи їм у такому способі авторизації.

Не так давно борці з вірусами з голландського підрозділу ESET виявили троян, націлений на злодійство криптовалют з гаманців. Шкідлива програма розповсюджується через PlayStore і атакує виключно власників Android-смартфонів.

До речі, нещодавно “NNS” писав: Користувачі старих версій Android-пристроїв не зможуть користуватися Google – причини і терміни

 

To Top