Надання допомоги при отруєнні у дитини

Як діяти при отруєнні у дитини – поради лікарів

Зі здоров’ям дітей потрібно бути особливо обережним, самолікуванню і експериментам тут не місце. Що радять робити лікарі в таких ситуаціях? Про це NNS дізнався з повідомлення на сайті ukr.net.

Якщо отруєння супроводжується високою температурою, втратою свідомості, або болем у м’язах – варто терміново викликати швидку. Про це нагадує лікар-гастроентеролог Мирослава Опришко

Якщо отруєння відносно “легке” і дитина відчуває лише невеликий дискомфорт або має діарею і тенденції до погіршення стану немає – можна спробувати впоратися з цим самостійно.

«І в першому, і в другому випадку батьки можуть промити шлунок та викликати блювоту. Для цього дайте дитині випити поспіль кілька склянок чистої води і спробуйте натиснути на корінь язика, щоб звільнити шлунок від їжі. Тільки не варто по-старому робити це двома пальцями. Такий метод загрожує занесенням нових бактерій в організм дитини, до того ж варто пам’ятати, що зараз ми живемо в умовах пандемії і таким методам взагалі не час. Тому використовуйте для цього чисту чайну ложечку», – порадила фахівець.

При очищенні шлунку можна використовувати також содовий розчин або розчин марганцю. Але тільки для дітей старшого віку. При цьому важливо робити це вкрай обережно і ні в якому разі не робити розчин занадто міцним. Якщо ви не знаєте потрібного дозування – краще взагалі не застосовувати цей метод, так як в іншому випадку хворобливі відчуття у дитини можуть тільки посилитися.

«Однієї чайної ложки без верху на повний стакан води вистачить з головою. Ще обережніше треба готувати розчин з марганцю, так як при недостатньому розчиненні кристалів марганцю можна обпалити слизову. Тому краще спочатку розвести засіб у невеликій кількості води, добре перемішати, почекати, поки випаде осад, і тільки тоді потрібну кількість додати в іншу чашку з чистою водою», – радить фахівець.

Якщо викликали лікаря – чекайте подальших вказівок від фахівця. І ні в якому разі не годуйте дитину таблетками, які призначили йому самі.

Якщо форма отруєння легка і ви вирішили впоратися без приїзду медиків – дайте дитині сорбенти та покладіть у ліжко, дайте їй відпочити і поспати, при цьому весь час потрібно давати якомога більше чистої води, неміцного заспокійливого чаю без цукру, слабкий відвар ромашки.

Бажано зробити дзвінок до свого сімейного лікаря та отримати хоча б заочну консультацію.

До речі, нещодавно “NNS” писав: Масове отруєння в харківському суші-ресторані: 54 людини госпіталізовані

 

To Top