2283
Україна
2283

Мобілізованим працівникам хочуть скасувати збереження середнього заробітку

сохранение зарплаты мобилизованным хотят отменить

Законопроект про скасування збереження середнього заробітку мобілізованим працівникам підтримала Верховна Рада. Чи підпише його президент?

Відповідний законопроект № 7251 авторства депутатки від “Слуги народу” Галини Третякової підтримала Верховна Рада. Наразі документ чекає на підпис президента. Про це NNS дізнався з повідомлення на сайті Соцпортал.

Якщо новий закон вступить в силу, то за мобілізованим працівником буде зберігатися лише місце роботи та посада, але не зарплатня.

“Скасовується передбачена в ст. 119 КЗпП норма, яка зобов’язує роботодавців зберігати заробіток за мобілізованими працівниками (поправка № 75 від Г. Третьякової),” – повідомляє організація Соціальний рух.

Мобілізованим працівникам хочуть скасувати збереження середнього заробітку

Також проект дозволить роботодавцям звільняти працівників у разі відсутності понад 4 місяці та у разі спричинення шкоди підприємству внаслідок бойових бій. Окрім цього, він урізає розмір компенсації за затримку остаточного розрахунку. Нині в разі непроведення роботодавцем розрахунку в день звільнення працівник може стягнути компенсацію у розмірі середнього заробітку за кожен день затримки аж по день фактичного розрахунку (ст. 117 КЗпП). Згідно проекту, максимальний строк, за який може бути стягнуто компенсацію, становитиме 6 місяців. Це звужує право на судовий захист і знеохотить роботодавців виплачувати кошти вчасно.

“Президент має ветувати цей акт, що виглядає як знущання над всіма, хто несе тягар війни,” – вважають у Соцрусі та закликають підтримайти петицію проти його авторки.

Які відпустки надаються працівникам під час війни — Мінекономіки

To Top