Масовий виїзд українців на заробітки за кордон може призвести до серйозних наслідків в країні

Перекази від заробітчан влада видає за інвестиції: чому з України виїхало 10 мільйонів осіб

За тридцять років незалежності з України на заробітки за кордон виїхало близько 10 мільйонів громадян, більшість з них були молодими працездатними людьми. Десятиліттями влада країни ніяк не перешкоджала трудовій міграції, однак це призвело до серйозних наслідків…

Про це NNS дізнався з повідомлення на сайті TODAY.UA.

Згідно зі статистичними даними, з України масово виїжджають молоді здорові люди до 40 років в пошуках більш високих заробітків. Нарощуванню хвилі трудової міграції з України за кордон сприяла досить агресивна реклама, яку можна зустріти у всіх селах і райцентрах. Людям наполегливо рекомендують їхати в інші країни для виконання нескладної роботи”, але з високою зарплатою.

Дійшло до того, що країни Євросоюзу почали вести боротьбу за можливість користуватися дешевою працею українських заробітчан. Ні для кого не секрет, що трудовим мігрантам з України платять заробітну плату, яка за рівнем значно не дотягує до ринкової.

Українська влада десятиліттями негласно підтримували виїзд громадян держави за кордон на роботу, при цьому, грошові перекази від заробітчан без сорому видавала за іноземні інвестиції в економіку України. І тільки в 2017 році прийшло чітке розуміння, чим ця масова міграція працездатного населення може обернутися для самої України. Була затверджена Стратегія державної міграційної політики, хоча жодних конкретних кроків з повернення українців і створення для них нових робочих місць з гідною оплатою в документі не було.

Однією з основних обіцянок кандидата в президенти України Володимира Зеленського в його передвиборній кампанії було повернення українців додому. На жаль, досі президент Зеленський дану обіцянку не виконав.

Результати опитувань показують, що близько третини населення України хотіли б працювати за кордоном, а серед молоді бажаючих вирушити на заробітки в Польщу, Німеччину та інші країни більше половини. Такими темпами Україна ризикує повністю втратити свій найцінніший капітал – молодих, працьовитих і талановитих людей, здатних піднімати економіку країни і будувати світле майбутнє…

До речі, нещодавно “NNS” писав: У Польщі група людей переслідувала і кидала пляшки в українця: що відомо про інцидент

To Top