Лікарні, дитячі садки і школи в Україні залишаться без опалення в зимові холоди?

Стрімке зростання цін на газ у Європі в кінцевому підсумку призведе до підвищення тарифів в Україні – у зоні ризику опиняться бюджетні організації

Через зростання цін на газ в зоні серйозного ризику опиниться більшість бюджетних організацій – школи, дитячі садки, медичні установи. Про це NNS дізнався з повідомлення на сайті TODAY.UA

Колишній віце-прем’єр-міністр України, міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко попередив українців про те, що в найближчому опалювальному сезоні тарифи на опалення і гарячу воду можуть значно зрости. Але при цьому, в проект Держбюджету на 2022 році влада не заклала підтримку міст в період холодів, щоб вони змогли пройти опалювальний сезон без різкого підвищення тарифів.

Також Зубко підкреслив, що в бюджеті на наступний рік немає компенсації 37 мільярдів гривень різниці в тарифах. Тому, якщо газ в Європі продовжить дорожчати, то під загрозою відключення опалення виявиться бюджетний сектор.

“Проект держбюджету на 2022-го не передбачає ніякої підтримки органів місцевого самоврядування в питанні проходження опалювального сезону. Адже держава не погасила заборгованість перед ними з різниці в тарифах у розмірі 37 мільярдів гривень. Це ще більше погіршує фінансово-економічний стан підприємств тепло – і водопостачання, не дає можливість своєчасно розрахуватися за енергоносії, що в свою чергу призводить до нарахування додаткових штрафних санкцій і далі заганяє підприємства в боргову яму”, – пояснив колишній міністр.

До речі, нещодавно “NNS” писав: В яких областях України опалювальний сезон почнеться тільки в грудні – названі регіони

 

 

To Top