Україна

Коли Володимир Путін може офіційно оголосити Україні війну

wr 960

Президент РФ Володимир Путін може офіційно оголосити Україні війну 9 травня, замість своєї “спеціальної військової операції”

Це дозволить керівнику Кремля максимально мобілізувати резервні сили, кинувши на захоплення нових українських територій, вважають американські та європейські чиновники.

Про це NNS дізнався з повідомлення на сайті РБК-Україна.

Імовірно, Путін на святкування у РФ Дня перемоги захоче оголосити або про якесь військове досягнення в Україні, або інспірує велику ескалацію бойових дій, або ж обидва меседжі – разом.

Нині західні офіційні особи розглядають сценарій з оголошенням війни, враховуючи величезні втрати РФ в силі та техніці в Україні.

“Я думаю, що він спробує відмовитися від своєї “спеціальної операції”. Він розкручував інформполе, готуючи ґрунт для того, щоб мати можливість сказати: “Послухайте, тепер це війна проти нацистів, і мені потрібно більше людей. Потрібно більше російського гарматного м’яса”, – заявив нещодавно міністр оборони Великої Британії Бен Воллес радіо LBC.

Глава британського оборонного відомства також допускав, що аналогічна заява могла прозвучати й на свято 1 травня.

Коли Путін може оголосити Україні війну

Коли Володимир Путін може офіційно оголосити Україні війну

Представник Держдепартаменту США Нед Прайс заявив у понеділок, що є “вагомі підстави вважати, що росіяни зроблять все можливе, щоб використовувати” 9 травня в пропагандистських цілях.

“Ми бачили, як росіяни дійсно подвоїли свої пропагандистські зусилля, ймовірно, майже напевно, щоб відволіктися від своїх тактичних і стратегічних невдач на полі бою в Україні”, – сказав він на брифінгу в Держдепартаменті.

Прайс додав, що є “чутки про те, що Росія може офіційно оголосити війну” 9 травня.

“Було б великою іронією, якби Москва використовувала “День Перемоги” для оголошення війни, що саме по собі дозволило б їм збільшити кількість призовників так, як вони не можуть зробити зараз. Таким чином, який був би рівносильний відкриттю всьому світу, що їх військові зусилля зазнають невдачі, що вони захлинаються у своїй військовій кампанії та військових цілях”, – додав представник Держдепу.

Навіщо це Кремлю

Офіційне оголошення війни 9 травня дозволить Путіну, відповідно до російського законодавства, мобілізувати резервні сили і закликати призовників, в яких, за словами офіційних осіб, Кремль відчайдушно потребує в умовах зростаючої нестачі солдатів, задіяних в “спецоперації” в Україні, фактично у війні. А також це може підвищити громадську думку РФ на користь вторгнення.

Інші сценарії

Інші варіанти, які розглядають західні чиновники, це “приурочена” до 9 травня анексія Луганської та Донецької областей в Україні, серйозний наступ на Одесу або проголошення нібито повного контролю над Маріуполем.

Раніше повідомлялося, що за словами посла США в ОБСЄ Майкла Карпентера з посиланням на дані американської розвідки, РФ спробує «приєднати» Донецьку і Луганську області “десь в середині травня”, а також може планувати оголошення та анексію “народної республіки” на захоплених територіях Херсонської області.

Путін може кинути виклик НАТО і атакувати країни Балтії

To Top