Коли буде найдовший день у році – літнє сонцестояння

Коли день літнього сонцестояння 2021: точна дата і час

Коли буде день літнього сонцестояння в 2021 році, що він означає, як веде себе сонце, і чому це найдовший день у році. Про це NNS дізнався зі статті на сайті UKR.NET

У 2021 році літнє сонцестояння припадає на 21 червня. Воно відбудеться вранці, о 6 годині 32 хвилини за київським часом. Примітно, що за останні 10 років – це найбільш ранній час сонцестояння, причому, не лише літнього, але і зимового.

У звичайні роки літнє сонцестояння припадає на 21 червня, а з високосним рокам дата переноситься на 20-е число першого літнього місяця. До прикладу, в минулому, 2020-му високосному році, літнє сонцестояння було 20 червня.

Тривалість найдовшого дня в році – 17 годин і 33 хвилини. А найкоротша ніч триватиме менше 6,5 години, що становить лише чверть доби.

Що означає літнє сонцестояння

Чому день отримав таку назву, адже Сонце у своєму русі по небосхилу не зупиняється ні на хвилину? Справа в тому, що в цей день небесне світило піднімається на найвищу точку над Землею, і складається враження, ніби воно зависає в зеніті, стоїть і нікуди не рухається.

Насправді день літнього сонцестояння – це астрономічне явище, яке відбувається, коли нахил осі обертання Землі відносно Сонця приймає своє мінімальне значення – 23,27 градуси. Це означає, що в цей час наша планета максимально розгортається своїм Північним півкулею на Сонці.

День літнього сонцестояння в Північній півкулі знаменує початок астрономічного літа. І з цього моменту день починає спадати, а ніч – рости, аж до самого зимового сонцестояння, 22 грудня.

До речі, нещодавно “NNS” писав: Сьогодні українці зможуть побачити сонячне затемнення

To Top