439
Україна
439

Які категорії громадян на особливий період не підлягають призову та звільняються від армії

4674A22E CE07 4DD5 87C3 C615A4EC04F9 w1200 r1

В Україні деякі чоловіка на особливий період не підлягають призову до армії. Хто звільняється від військової служби?

Про це NNS дізнався з повідомлення на сайті ZN,UA 

Новий навчальний рік 2022-2023 розпочінається у непростий для України час, коли в країні запроваджено воєнний стан та діє загальна мобілізація.

Незважаючи на те, що вона передбачає призов до армії чоловіків віком від 18 до 60 років, навчальні заклади не спорожніють. Українське законодав ство запроваджує обмеження на мобілізацію учнів та працівників сфери освіти.

Які категорії громадян на особливий період не підлягають призову та звільняються від армії

А саме, статтею 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» передбачено, що призову на військову службу під час мобілізації на особливий період не підлягають:

  • отримувачі професійної передвищої та вищої освіти, асистенти-стажери, аспіранти та докторанти, які навчаються на денній чи дуальній формах здобуття освіти;
  • наукові та науково-педагогічні працівники закладів вищої та професійної передвищої освіти, наукових установ та організацій, які мають вчене звання та/або науковий ступінь, та педагогічні працівники закладів загальної середньої освіти.

Крім того, після ухвалення закону №7272, цей список поповнився ще кількома категоріями.

Відповідно до нього, до переліку осіб, які не підлягають мобілізації, тепер включено учнів та викладачів закладів професійної (професійно-технічної) освіти, на рівні зі студентами та викладачами професійної передвищої та вищої освіти.

Тепер відстрочку від мобілізації можуть отримати:

  • студенти ПТУ, які навчаються на денній чи дуальній формі;
  • викладачі за умови, якщо установа професійної (професійно-технічної) освіти – їхнє основне місце роботи та отримують там не менше 0,75 ставки.

Кого не призвуть до армії у разі війни — мобілізація в Україні

To Top