5 /5
Based on 5 ratings

Купити квартиру в Дніпрі

Які категорії громадян на особливий період не підлягають призову та звільняються від армії

В Україні деякі чоловіка на особливий період не підлягають призову до армії. Хто звільняється від військової служби?

Про це НСН дізнався з повідомлення на сайті ZN,UA 

Новий навчальний рік 2022-2023 розпочінається у непростий для України час, коли в країні запроваджено воєнний стан та діє загальна мобілізація.

Незважаючи на те, що вона передбачає призов до армії чоловіків віком від 18 до 60 років, навчальні заклади не спорожніють. Українське законодав ство запроваджує обмеження на мобілізацію учнів та працівників сфери освіти.

Які категорії громадян на особливий період не підлягають призову та звільняються від армії

А саме, статтею 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» передбачено, що призову на військову службу під час мобілізації на особливий період не підлягають:

  • отримувачі професійної передвищої та вищої освіти, асистенти-стажери, аспіранти та докторанти, які навчаються на денній чи дуальній формах здобуття освіти;
  • наукові та науково-педагогічні працівники закладів вищої та професійної передвищої освіти, наукових установ та організацій, які мають вчене звання та/або науковий ступінь, та педагогічні працівники закладів загальної середньої освіти.

Крім того, після ухвалення закону №7272, цей список поповнився ще кількома категоріями.

Відповідно до нього, до переліку осіб, які не підлягають мобілізації, тепер включено учнів та викладачів закладів професійної (професійно-технічної) освіти, на рівні зі студентами та викладачами професійної передвищої та вищої освіти.

Тепер відстрочку від мобілізації можуть отримати:

  • студенти ПТУ, які навчаються на денній чи дуальній формі;
  • викладачі за умови, якщо установа професійної (професійно-технічної) освіти – їхнє основне місце роботи та отримують там не менше 0,75 ставки.

Кого не призвуть до армії у разі війни — мобілізація в Україні

Корисні посилання дивіться нижче

НСН у Телеграм

To Top
Ще новини ⬇
Головна
Назад
Розділи
Важливі
Lite
Пошук
×