«Гине ціла клітина» – доктор Комаровський висловився про прийом антивірусних препаратів

В Україні розпочався сезон застуд і люди стали більше чхати і кашляти. У зв’язку з цим багатьох цікавить, що потрібно приймати при перших симптомах ГРВІ та чи потрібні противірусні препарати

На це питання відповів лікар Євген Комаровський у програмі «Ранок з Україною» на телеканалі “Україна”. Про це NNS дізнався з повідомлення на сайті РБК-Україна.

Як пояснює доктор, по-справжньому ефективних противірусних засобів мало, а ліків від всіх вірусів немає. Люди регулярно хворіють гострими респіраторними захворюваннями і організм людини влаштований так, що повинен самостійно впоратися із захворюванням.

“Одна з найбільш поширених хвороб – це ГРВІ. Але респіраторних вірусів тисячі! І люди хворіють регулярно. Наприклад, діти хворіють на ГРВІ від 6 до 12 разів на рік, і це абсолютно нормально. Організм створений, щоб самостійно впоратися з вірусом. І це не передбачає використання будь-яких ліків”, – пояснив Комаровський.

Він додав, що ліки, які люди п’ють при кожному чихові, створюють ілюзію, що одужання відбувається завдяки препарату.

“Віруси розмножуються всередині людських клітин. Дуже важко знищити вірус, щоб при цьому вціліла клітина”, – відзначив лікар.

Він додав, що ефективних противірусних засобів дуже мало, а від всіх вірусів – просто немає. Є препарати, які діють на декілька вірусів відразу, але зазвичай вони надзвичайно токсичні і використовуються тільки в тих випадках, коли життя людей під загрозою.

“Більшість ліків, які рекламуються, це засоби, які нічого не лікують. Противірусні препарати використовуються тільки за призначенням лікаря”, – резюмував Комаровський.

До речі, нещодавно “NNS” писав: Застуда або грип: як відрізнити сезонні хвороби

To Top