Води Дніпра позеленіли – екологи б’ють на сполох (фото, відео)

Води головної річки України позеленіли – Дніпру загрожує екологічна катастрофа

Керівник Держекоінспекції України народний депутат Єгор Фірсов повідомив, що з’явилася нова жорстока реальність – колись прозорі води Дніпра позеленіли. Над річкою стоїть жахливий запах, гине риба. Про це NNS дізнався з повідомлення на сайті Культурометр.

Через рясні опади, які змили в річку добрива з полів, і високої температури дуже активно розмножилися ціанобактерії. При надмірній концентрації ціанобактерій виділяються токсини, небезпечні як для людей, так і для риб. Також у воді стає мало кисню.


За повідомленнями очевидців, рибалки сачками витягують мертву рибу і вона може потім потрапити на ринки. Такої екологічної катастрофи старожили не пам’ятають давно. Але схожа ситуація була в Одесі кілька років тому.

“Ми ґвалтуємо його кожен день. Скидаємо сотні тонн шкідливої отрути щоденно. При цьому беремо сотні тонн води для власних потреб. І ні-чо-го Дніпру не повертаємо. Ніби цей ресурс нескінченний”, – прокоментував Фірсов у соцмережах.

До речі, нещодавно “NNS” писав: Німецький турист очистили від сміття берег Дністра на Буковині – в соцмережах він став зіркою (ВІДЕО)

To Top