[:ru]COVID-сертификат о выздоровлении – изменены правила получения[:ua]COVID-сертифікат про одужання – змінено правила отримання[:]

[:ru]На следующей неделе, с 8 ноября, невакцинированные украинцы, переболевшие коронавирусной инфекцией, смогут получить COVID-сертификат о выздоровлении

Это позволит гражданам свободно перемещаться по региону и пользоваться общественными локациями. Однако те, кто после получения положительного результата ПЦР-теста не обратится к семейному врачу, загрузить такой документ не смогут.

Соответствующее дополнение принял сегодня Кабинет министров, передает официальный сайт Минздрава. Об этом NNS узнал из сообщения на сайте OBOZREVATEL.

Чтобы COVID-сертификат был сгенерирован, врач должен внести данные о пациенте с коронавирусом в электронную систему здравоохранения.

“На сегодняшний день у нас более 400 тысяч украинцев болеют COVID-19 и имеют подтвержденный врачом диагноз. Для них мы запускаем новый вид документа – цифровой COVID-сертификат на основании выздоровления, который будет формироваться в приложении “Дія” через 15 дней после подтверждения врачом диагноза в электронной системе”, – указали в ведомстве
.

Там же добавили, что данный документ будет действителен на протяжении 90 дней, после чего его необходимо генерировать повторно. Однако эта процедура возможна не чаще двух раз в год.

Кстати, недавно “NNS” писал: У МОЗ розповіли, коли можуть анулювати COVID-сертифікат[:ua]Наступного тижня, з 8 листопада, невакциновані українці, які перехворіли коронавирусною інфекцією, зможуть отримати COVID-сертифікат про одужання

Це дозволить громадянам вільно переміщуватися по регіону і користуватися громадськими локаціями. Однак ті, хто після отримання позитивного результату ПЛР-тесту не звернеться до сімейного лікаря, завантажити такий документ не зможуть.

Відповідне доповнення прийняв сьогодні Кабінет міністрів, передає офіційний сайт МОЗ. Про це NNS дізнався з повідомлення на сайті OBOZREVATEL.

COVID-сертифікат в додатку

Щоб COVID-сертифікат був згенерований, лікар повинен внести дані про пацієнта з коронавірусом до електронної системи охорони здоров’я.

“На сьогоднішній день у нас понад 400 тисяч українців хворіють COVID-19 і мають підтверджений лікарем діагноз. Для них ми запускаємо новий вид документа – цифровий COVID-сертифікат на підставі одужання, який буде формуватися в додатку “Дія” через 15 днів після підтвердження лікарем діагнозу в електронній системі”, – вказали у відомстві
.

Там додали, що даний документ буде дійсний протягом 90 днів, після чого його необхідно генерувати повторно. Однак ця процедура можлива не частіше двох разів у рік.

До речі, нещодавно “NNS” писав: У МОЗ розповіли, коли можуть анулювати COVID-сертифікат[:]

To Top