Ціни на ринку землі в Україні стабілізувалися – яка середня вартість гектара

За останні три місяці ціни на землю в Україні стабілізувалися. Земля подорожчала

Перші три роки після відкриття ринку землі сільськогосподарські угіддя можна продавати тільки фізособам. З 2024 року доступ до купівлі землі хочуть відкрити і для юросіб, однак це питання залишається відкритим.

Середня вартість гектара зараз становить від 22 тис. грн до 60 тис. грн. Ціни по областях відрізняються. Про це NNS дізнався з повідомлення на сайті TODAY.UA

З моменту запуску ринку землі, з 1 липня 2021 року, було укладено 11 499 земельних угод. У вересні українці почали активніше купувати землю. Якщо на самому початку, в липні, в місяць продавалося до 6 тис. га, то на кінець серпня в обігу було вже близько 22 тис. га. землі.

Моніторити ціни на землю виявляється не так просто, адже її вартість фіксується тільки в 54% договорів про продаж землі, які з’явилися за два місяці в Державному реєстрі прав на нерухоме майно. Однак, за підрахунками, на сьогоднішній день середня вартість гектара по Україні становить 35 тис. грн.

Надалі земля буде продовжувати дорожчати. У найпопулярніших районах Київщини (Києво-Святошинський і Обухівський) ділянки до кінця року можуть зрости в ціні ще на 30%. Це означає, що вигідно зараз купити землю, а через рік-два її перепродати. Саме такі угоди незабаром наберуть популярності в Україні.

До речі, нещодавно “NNS” писав: Земельний податок: умови, пільги та строки внесення щорічного платежу

 

 

To Top