5 /5
Based on 5 ratings
97
Україна
97

Чи будуть сильні морози цієї зими – що прогнозують синоптики

Чи будуть сильні морози цієї зими – що прогнозують синоптики

В Україні очікується складний опалювальний сезон 2022-2023 року. У Гідрометеорологічному центрі розповіли, чи будуть сильні морози цієї зими і до чого готуватися українцям.

Майбутня  зима в Україні може бути теплішою, а тривалість періодів дуже холодної погоди з мінімальною температурою -25 градусів є дуже низькою.

Про це повідомляє гідрометеорологічний центр на Facebook-сторінці, передає НСН

“Сучасний розвиток метеорологічної науки у всьому світі ще не дозволяє складати достовірні по-добові прогнози розвитку атмосферних процесів на тривалі періоди”, – йдеться у повідомленні..

Проте, завдяки метеорологічним спостереженням, які нараховують у більшості областей України 80-100 і більше років та створенню відповідних баз даних, метеорологи можуть визначити напрямки у температурному режимі в Україні.

Чи будуть сильні морози цієї зими – що прогнозують синоптики

Аналіз температурних показників в Україні за останні 30 років:

  • перехід середньої добової температури через +8 градусів у бік зниження навіть у північних регіонах України здійснюється в третій декаді жовтня, в інших регіонах України на початку листопада та пізніше;
  • середня температура зимового періоду (особливо січня та лютого) підвищилася на 2,0-2,5 градуси;
  • суттєво скоротилась тривалість зимового періоду з температурою нижче нуля градусів;
  • сума від’ємних температур протягом зимового періоду скоротилась майже у 2 рази.

“Кожної зими фіксується велика кількість температурних рекордів щодо найвищих температур за весь період метеорологічних спостережень”, – пише пресслужба.

Які висновки щодо наступаючої зими можна зробити:

середня температура зимового періоду (грудень-лютий) очікується на 1-2 градуси вищою за норму, розрахованою за період 1991-2020 рр.;

ймовірність тривалих періодів дуже холодної погоди з мінімальною температурою -25..-30 градусів в Україні є дуже низькою;

здебільшого ймовірні короткочасні суттєві похолодання тривалістю 1-5 діб, коли мінімальна температура вночі становитиме -15…-20 градусів на північному сході країни до -26 градусів.

“Перенесення початку опалювального періоду на пізніші строки та його закінчення на більш ранні строки є обґрунтованим та підтверджується метеорологічними розрахунками”, – додали в гідрометеорологічному центрі.

Погода у жовтні. Коли в Україну прийде справжнє бабине літо — синоптики назвали дату

To Top
Ще новини ⬇