Цензура в Україні – як законопроект про олігархів може вплинути на свободу слова

Переважна більшість громадян України вважають свободу слова непорушною цінністю

Про це свідчать результати дослідження Gradus Research, присвячений оцінці суспільства наслідків прийняття законопроекту №5599 про олігархів. Про це NNS дізнався з повідомлення на сайті РБК-Україна

Так, дві третини (66,3%) опитаних стверджують, що свобода слова є безумовною цінністю і має бути збережена; 15,2% допускають встановлення контролю над ЗМІ і цензури; 18,5% не визначилися з відповіддю.

Опитування було проведено дослідницькою компанією Gradus Research методом самозаповнення анкети в мобільному додатку gradus.app. Онлайн-панель Gradus відображає структуру населення міст розміром більше 50 000 жителів у віці 18-60 років за статтю, розміром населеного пункту і регіону. Період проведення поля: 20 вересня 2021, розмір вибірки: 1000 респондентів.

Як повідомлялося, Верховна рада 1 липня ухвалила в першому читанні законопроект №5599, відомий як законопроект про олігархів. При цьому, чотири з п’яти парламентських фракцій вважають, що прийняття закону про олігархів призведе до порушення прав людини, обмеження свободи слова і до політичного переслідування опонентів чинною владою

. Згідно з висновком уповноваженого з прав людини Людмили Денисової, проект закону порушує конституцію України і сприяє появі цензури в ЗМІ. Спікер Ради Дмитро Разумков направив законопроект №5599 про олігархів на експертизу до Європейської комісії “За демократію через право” (Венеціанська комісія).

До речі, нещодавно “NNS” писав: На посаду радника міністра юстиції взяли жінку з довічним позбавленням волі

 

To Top