[:ru]Без маркировки и сроков годности – в Украину ввозят контрабандные яйца из Беларуси[:ua]Без маркування та строків придатності – в Україну ввозять контрабандні яйця з Білорусі[:]

[:ru]В связи с увеличением цен на яйца в Украину стали контрабандой ввозить яйца из Беларуси, которая находится под санкциями

Яйца в Украине резко подорожали и стоят не менее 30 гривен за десяток. Цены поползли вверх, потому что производство отечественных яиц резко упало до 4,035 млрд штук в год. В связи с этим, украинские бизнесмены начали экспортировать яйца из соседней Беларуси. Об этом NNS узнал из сообщения на сайте TODAY.UA

Яйца ввозятся в Украину контрабандой, ведь Беларусь находится под санкциями, и не имеют соответствующей маркировки, как того требует украинское законодательство. Так, через супермаркеты такую продукцию не реализуют, а вот на стихийных рынках и в небольших магазинчиках их вполне можно найти.

Понятно, что никакой документации контрабандные яйца не имеют, а их качество, условия транспортировки и срок хранения проверить почти невозможно. Однако, цена на белорусские яйца значительно ниже рыночной, и это является существенным фактором выбора для покупателей.

Проблема еще и в том, что в Украине есть много мелких птицефабрик, производящих качественную продукцию, но из-за более дорогой цены ее не покупают. Украинцев кормят белорусскими яйцами, вместо того, чтобы поддержать отечественного производителя.

Украинские мелкие птицефабрики вынуждены либо снижать производство, либо работать в убыток, и если государство не вмешается в эту проблему, многие фабрики вскоре закроются.

Сейчас фермеры прогнозируют, что рост цен на яйца продлится до новогодних праздников, но и затем ожидать существенного удешевления не стоит.

Кстати, недавно “NNS” писал: Фальсификат под видом сосисок и колбас: чем опасна маркировка ММО на колбасных изделия

 

 

 [:ua]У зв’язку зі збільшенням цін на яйця в Україну стали контрабандою ввозити яйця з Білорусі, яка перебуває під санкціями

Яйця в Україні різко подорожчали і коштують не менше 30 гривень за десяток. Ціни поповзли вгору, тому що виробництво вітчизняних яєць різко впало до 4,035 млрд штук на рік. У зв’язку з цим, українські бізнесмени почали експортувати яйця з сусідньої Білорусі. Про це NNS дізнався з повідомлення на сайті TODAY.UA

Яйця ввозяться в Україну контрабандою, адже Білорусь перебуває під санкціями, і не мають відповідного маркування, як того вимагає українське законодавство. Так, через супермаркети таку продукцію не реалізують, а ось на стихійних ринках і в невеликих магазинчиках їх цілком можна знайти.

Зрозуміло, що ніякої документації контрабандні яйця не мають, а їх якість, умови транспортування та термін зберігання перевірити майже неможливо. Однак, ціна на білоруські яйця значно нижче ринкової, і це є істотним чинником вибору для покупців.

Проблема ще й у тому, що в Україні є багато дрібних птахофабрик, які виробляють якісну продукцію, але за більш дорогою ціною її не купують. Українців годують білоруськими яйцями, замість того, щоб підтримати вітчизняного виробника.

Українські дрібні птахофабрики змушені або знижувати виробництво, або працювати на збиток, і якщо держава не втрутиться в цю проблему, багато фабрик незабаром закриється.

Зараз фермери прогнозують, що зростання цін на яйця триватиме до новорічних свят, але і потім чекати істотного здешевлення не варто.

До речі, нещодавно “NNS” писав: Фальсифікат під виглядом сосисок і ковбас: чим небезпечна маркування ММО на ковбасних вироби

 

 

 [:]

To Top