Без маркування та строків придатності – в Україну ввозять контрабандні яйця з Білорусі

У зв’язку зі збільшенням цін на яйця в Україну стали контрабандою ввозити яйця з Білорусі, яка перебуває під санкціями

Яйця в Україні різко подорожчали і коштують не менше 30 гривень за десяток. Ціни поповзли вгору, тому що виробництво вітчизняних яєць різко впало до 4,035 млрд штук на рік. У зв’язку з цим, українські бізнесмени почали експортувати яйця з сусідньої Білорусі. Про це NNS дізнався з повідомлення на сайті TODAY.UA

Яйця ввозяться в Україну контрабандою, адже Білорусь перебуває під санкціями, і не мають відповідного маркування, як того вимагає українське законодавство. Так, через супермаркети таку продукцію не реалізують, а ось на стихійних ринках і в невеликих магазинчиках їх цілком можна знайти.

Зрозуміло, що ніякої документації контрабандні яйця не мають, а їх якість, умови транспортування та термін зберігання перевірити майже неможливо. Однак, ціна на білоруські яйця значно нижче ринкової, і це є істотним чинником вибору для покупців.

Проблема ще й у тому, що в Україні є багато дрібних птахофабрик, які виробляють якісну продукцію, але за більш дорогою ціною її не купують. Українців годують білоруськими яйцями, замість того, щоб підтримати вітчизняного виробника.

Українські дрібні птахофабрики змушені або знижувати виробництво, або працювати на збиток, і якщо держава не втрутиться в цю проблему, багато фабрик незабаром закриється.

Зараз фермери прогнозують, що зростання цін на яйця триватиме до новорічних свят, але і потім чекати істотного здешевлення не варто.

До речі, нещодавно “NNS” писав: Фальсифікат під виглядом сосисок і ковбас: чим небезпечна маркування ММО на ковбасних вироби

 

 

 

To Top