Якщо експорт електроенергії з РФ не припиниться, членів НКРЕКП судитимуть – Наливайченко

Члени НКРЕКП постануть перед судом, якщо не виконають закон і не заборонять імпорт електроенергії, заявив екс-глава СБУ, передає NNS, посилаючись на life.znaj.ua.

Невиконання членами НКРЕКП закону про заборону імпорту з Росії і Білорусі стане підставою для відкриття кримінальної справи за фактом державної зради, – сказав народний депутат, екс-голова СБУ Валентин Наливайченко.

«Якщо вони не виконають зараз цей закон, то вони будуть поруч на лаві підсудних. Саме так можна і треба розглядати ситуацію в енергетиці. Довели до краю, торгують з агресором, збитки мільярдні для державних енергетичних компаній», – зазначив нардеп.

За його словами, наразі імпорт з Росії і Білорусі призводить до вимушеного обмеження виробництва на державних АЕС.

«Вже навіть атомні електростанції України – вдумайтесь – зупиняються і на день втрачають 10 млн кВт енергії і більше, які могли б виробляти. Тобто довели вже до того, що атомні електростанції України змушені не збільшувати, а зменшувати виробництво електроенергії. Це є наслідки, я вважаю, злочинного імпорту з Російської Федерації», – підсумував Наливайченко.

Нагадаємо, Україна розпочала імпорт електричної енергії з Росії та Білорусі в січні-лютому 2021 року. З початку року імпортовано понад 600 млн кВт годин на 1 млрд грн.

15 квітня Верховна Рада схвалила законопроект про заборону імпорт струму з Росії і Білоусі, надавши НКРЕКП повноваження обмежувати доступ до міждержавних перетинів. Президент Володимир Зеленський підписав закон 13 травня.

Попри публічні заяви президента Володимира Зеленського і голови уряду Дениса Шмигаля, поставки до теперішнього часу тривають. Публічно імпорт відстоює керівництво НКРЕКП, голова якої Валерій Тарасюк заявив про користь імпорту під час лютневого виступу у Верховній Раді.

To Top