Які саме пакети заборонять в Україні? (відео)

Як повідомляв раніше NNS, сьогодні, 1 червня, Верховна Рада заборонила поширення пластикових пакетів в Україні. Голова ГО Зелена генерація Олександр Коваль допоміг розібратися, які пакети заборонені, а які можна буде використовувати, передає NNS, посилаючись на Факти ICTV.

Тонкі, надтонкі та оксо-біорозкладні пакети потрапили під обмеження.

Фасувальні пакети, які використовуються в магазинах, також будуть заборонені до безкоштовного розповсюдження. Це означає те, що з часом на них встановлять мінімальну ціну для того, щоб стимулювати споживачів не використовувати їх.

Товсті пакети 50 мікрометрів також заборонені для безкоштовної роздачі. А ось ті, які виготовлені з крохмальної сировини, поширювати можна буде.

– Ідея не в тому, щоб заборонити пластикові пакети, а в тому, щоб перейти на більш екологічні альтернативи. Пакети з крохмалю можна компостувати, наприклад, закопати в землю, – каже Олександр.

Картонні пакети також дозволені у використанні, але найкращий варіант для покупок в магазині – це еко-сумки, які не тільки екологічні, а й багаторазові.

1 червня народні депутати підтримали у другому читанні законопроект № 2051-1 про обмеження обігу пластикових пакетів на території України. За нього було віддано 297 голосів.

До речі, нещодавно “NNS” писав:

Скоро в Україні заборонять рух вантажівок по дорогах загального користування

To Top