Як зростатимуть ціни на комуналку і паливо – прогноз НБУ

У третьому кварталі поточного року зростуть ціни на комуналку і паливо, що потягне за собою підвищення вартості інших товарів, передає NNS, посилаючись на news.finance.ua.

Зокрема, зростуть ціни на електроенергію для населення з диференційованими тарифами залежно від обсягів споживання. Про це свідчить «Інфляційний звіт» Національного банку України.

У 2022−2023 роках темпи зростання цін на електроенергію також будуть одними з найвищих серед компонентів інфляції через приведення їх до економічно обґрунтованих рівнів.

Що прогнозує Нацбанк:

  • за підсумками 2021 року середньозважена ціна газу буде близькою до поточної завдяки впровадженню річних тарифних планів для населення;
  • тарифи на опалення та гаряче водопостачання підвищаться, оскільки вони не коригувались у 2020 році;
  • інші житлово-комунальні послуги також подорожчають під впливом збільшення заробітних плат працівникам та інших виробничих витрат.

Крім того, в звіті зазначається, що продовжиться заплановане в Податковому кодексі підвищення ставок акцизів на тютюнову продукцію, що призведе до її подорожчання на 16−17% щороку.

Ціни на паливо в поточному році зростуть майже на 20% через подорожчання нафти. Це суттєво вплине на загальну інфляцію, оскільки позначиться на собівартості інших споживчих товарів, зокрема через транспортні затрати.

У 2022−2023 роках очікувана корекція світових цін на нафту в умовах помірної волатильності обмінного курсу призведе до уповільнення темпів зростання паливної складової інфляції нижче 5%.

До речі, нещодавно “NNS” писав:

Погодні сюрпризи у серпні – прогноз

Електроенергія для населення буде дорожчати – глава НКРЕКУ

Тарифи на опалення злетять вже восени: кому і скільки доведеться платити

 

To Top