Як в Україні планують контролювати витрати громадян

У разі, якщо платник податків не зможе підтвердити походження коштів по своїх витратах, то йому доведеться заплатити 18% податку, передає NNS, посилаючись на ubr.ua.

Україна готується запровадити нову систему податкового контролю. Якщо сьогодні податківці перевіряють лише інформацію, яку їй безпосередньо надає сам платник податків або його податковий агент (роботодавець), то за “непрямого” методу контролюючі органи будуть відслідковувати витрати українців.

Якщо вони будуть розходитися з офіційним заробітком громадянина, то податкова зможе запросити у нього інформацію, за які кошти були здійснені ті чи інші витрати. Якщо джерело походження коштів не буде надано, то з суми витрат, яка не підтверджена доходом, буде списано 18% податку на доходи фізосіб (ПДФО).

Механізм пояснив UBR.ua голова комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев. Він повідомив, що зазначені зміни розробляє Міністерство фінансів України. Відповідний урядовий законопроект буде направлений до парламенту.

Гетманцев також додав, що називати ініціативу “податком на витрати” – неправильно, бо у випадку, якщо людина підтвердить легальність витрачених коштів, то до неї ніяких додаткових питань не виникне. Також уникнути 18% податку можна в ході податкової амністії, яка проходитиме в Україні з 1 вересня 2021 року по 1 вересня 2022 року.

“Витрати обкладатися податком не будуть. Згідно розроблюваної нормі, якщо ви не зможете пояснити джерело походження коштів на витрати, тоді до суми, яку ви не зможете пояснити, буде застосована звичайна податкова ставка – 18% ПДФО”, – пояснив народний депутат.

Довести легальність витрачених коштів можна буде як доходами, отриманими за все життя, так і амністуванням, вказує Гетманцев.

Між тим податкова амністія передбачає можливість задекларувати активи (валютні цінності на рахунках у банках, рухоме і нерухоме майно) за зниженою ставкою – 5% для активів в Україні, і 9% – за кордоном.

Гетманцев підкреслює, що нові методи податкового контролю вступлять в силу тільки після завершення амністії не раніше 2023 року.

До речі, нещодавно “NNS” писав:

Для українців розробляють новий податок на необґрунтовані витрати

Субсидії планують урізати: скасують норми про 50% соцнормативів

“Нова пошта” буде перевіряти посилки рентгеном і собаками

To Top