Гроші не пахнуть? Фейсбук рекламує шахраїв-фальшивомонетників (фото)

Фейсбук, який останнім часом відправляє в бан і навіть видаляє нормальні акаунти користувачів з реальними іменами і фото, обмежує сторінки волонтерів, громадських діячів, журналістів і т. д. без пояснення причин, іноді пропускає таке, що волосся дибки. Часто тут абсолютно спокійно «себе почувають» відверті тролі і фейкові акаунти, аферисти та шахраї.

А це ось, наприклад, – взагалі дно. У Фейсбуці абсолютно легально, на правах реклами, розміщена інформація від шахраїв-фальшивомонетників, які пропонують свої послуги всім бажаючим. Сьогодні NNS трапилося таке в стрічці.

Злочинці називають це «новим способом заробітку», закликають перестати працювати на дядю і чекати подачок від держави. В якості прекрасної альтернативи пропонують обмінювати справжні гривні на фальшиві – один до трьох. Тобто, віддаєш тисячу гривень і отримуєш три тисячі підроблених українських «грошей». Висилають післяплатою. Є й інші варіанти доставки.

В описі «товару» сказано, що фальшиві гроші створені за новітніми технологіями, їх приймають банкомати, ними без проблем можна розплатитися в супермаркетах.

«Водяний знак, орловський друк, захисна нитка, рельєфна друк, прихований знак, магнітний номер» – пишуть продавці.

І в самому-самому низу, поруч з адресою в Одесі, назвою організації та номером ЄДРПОУ (!) дрібним шрифтом зазначено: *Товар НЕ є платіжним засобом*.

Але хто ж читає дрібним, та ще й в самому низу? 🙂

Таким чином, перед нами шахраї натуральні. Які, швидше за все, обманюють своїх клієнтів, теж охочих стати шахраями, відправляючи їм звичайні сувенірні купюри замість обіцяного. І які спокійно працюють у соціальній мережі, що так завзято бореться з порушниками “правил співтовариства”.

Замовляти купюри пропонується через Телеграм, де існує досить розкручений канал з більш ніж 10 тисячами передплатників. Так що, і до Телеграму теж питання.

Посилань на шахраїв, звісно, не даємо. Якщо трапиться – блокуйте, скаржтеся.

До речі, нещодавно “NNS” писав:

Чи потрібно переоформлювати субсидію, якщо гроші надходили в банк – роз’яснення мінсоцполітики

З сьогоднішнього дня банки можуть списувати гроші з рахунків українців-боржників

Які гроші в Україні є недійсними – нові критерії НБУ

 

To Top